אילו סוגי מסורים קיימים

מסור נחשב לכלי עבודה פרקטי ושימושי בעיקר עבור עבודות נגרות, כיוון שמבנה וחוזק המסור מאפשר לחתוך בקלות יחסית מגוון לוחות עץ וכך לעצב ולהרכיב שלל פריטים ואלמנטים העשויים עץ טבעי. נוסף לתחום הנגרות, המסור משמש גם עבור עבודות גינון ביתיות כמו לצורך חיתוך וקיצוץ של ענפים בעצי נוי בגינה, וכן חיתוך צמחייה במהלך עבודות גינון הכרוכות בטיפוח וניקיון הגינה.

כיום ניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של מסורים מקצועיים, ולכן כדאי לדעת איזה סוג מסור יהיה האיכותי והפרקטי ביותר לצרכי הנגרות או הגינון הנחוצים לכל אחד. 

מסורים ידניים

אלו הם המסורים הוותיקים ביותר המאפשרים לחתוך עץ וחומרים אחרים, כאשר הלהב ארוך ומשונן עשוי פלדה ובסיס המסור המשמש לאחיזה עשויה מפלסטיק קשיח או עץ. עבודת הניסור מתבצעת כמובן בצורה ידנית על ידי הנעת המסור קדימה ואחורה, דבר המצריך מיומנות וכן מאמץ במהלך עבודת החיתוך.

מסורים חשמליים

בנוסף למסורים ידניים מסורתיים, קיימים שלל סוגים של מסורים חשמליים המאפשרים לבצע עבודות חיתוך שונות בצורה הרבה יותר מהירה, קלה ויעילה. בין סוגי המסורים החשמליים ניתן למצוא כמה סוגים נפוצים ביותר:

  • מסור אנכי – זהו מסור חשמלי בעל להב ארוך וצר, ולכן הוא משמש לרוב עבור חיתוך מעוגל של לוחות עץ וחומרים אחרים.
  • מסור עגול – מסור חשמלי עם להב עגול, ולכן מאפשר לבצע חיתוך רק בקו ישר. 
  • מסור גרונג – זהו מסור חשמלי גדול ומקצועי יותר בעל להב עגול ומשטח בסיס קבוע, כך שניתן לחתוך עצים ושלל חומרים בצורה קלה יותר ובזוויות שונות.

היכן כדאי לרכוש מסור איכותי?

כפי שניתן לראות, קיימים סוגי מסורים רבים ופרקטיים החוסכים את זמן הניסור והחיתוך. כדי לבחור את המסור האיכותי והמתאים ביותר חשוב למצוא חנות ציוד חקלאות וגינון המתמחה בייבוא ושיווק של מסורים איכותיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »