צעצועים חינוכיים שכל אחד חייב בבית

הורים תמיד רוצים כי הילדים שלהם יהיו ילדים מחונכים ולהכיר להם את העולם ואת היכולות שהם שואפים כי הילדים שלהם יפתחו בהתאם ואף מעבר לגיל. כאן יש רשימה נדיבה של צעצועים חינוכיים, שאיתם ילדים לומדים, כאשר הם משחקים.

טריווייה בכל מיני נושאים

משחקי טריוויה הם דרך נהדרת לא רק להציג נושאים חדשים עבור ילדים קטנים, אלא גם דרך מופלאה לשבת אל משחק חברתי כשאר הוא מתאים לכל הגילאים. אחרי כמה משחקים שכאלה כל ילד יכול כבר להבין הרבה יותר לגבי החיים, ולקבל ממושגים יותר מדויקים לגבי העולם הזה שבו כולנו חיים. יש משחקים לילדים שמותאמים לגילאים קטנים וכאלה שרלבנטיים לכל הגילאים.

לוטו אותיות

משחק לוטו אותיות הוא עוד דרך נהדרת אשר בסיוע שלה מציגים את כל סדר אותיות בעברית, ובכך מציגים את האותיות הללו לילדים בגילאים קטנים בתור אמצעי נהדר לרכישה של היכרות עם הצליל ועם המראה של כל אות ואות בצורה של משחק נעים, לבד או עם חברים.

מיקרוסקופ

עבור ההורים שאר יותר רוצים לשים את הדגש על העולם המדעי, אין כמו רכישה של מיקרוסקופ קטן מידות שמיועד למתחילים אשר איתו כל מדען צעיר לומד לבחון את העולם הזעיר הזה באופן שיקנה לו הבנה יותר מעמיקה לגבי כל היצורים הקטנטנים שבקושי רואים באופן רגיל.

> הילד כבר גדל? בדקו אופני ילדים בטויז אר אס

טלסקופ

חקר השמיים וכל מה שנמצא מעבר לכדור הארץ שבו בני האדם נמצאים הוא מאוד מסקרן ומגלה לילדים את הגלקסיה על כל הכוכבים שנכון להיום בני האדם כבר מכירים. גם כאן יש את הגרסא של המתחילים, שאיתה מגרים את הסקרנות הטבעית של ילדים לתחום מרתק שאיתו יכולים עוד הלאה להעמיק.

פאזל ישראל

אם כבר גרים במדינת ישראל, אז למה שלא לתת לילדים את הבנה הטובה יותר לגבי הארץ על כל חלקיה השונים? זה דבר אחד להסביר בעל פה, וזה הרבה יותר מומחש בצורה טובה כשאר מפזרים חלקי פאזל שאותם גם לומדים לחבר לפי צורות ובסופו של דבר רואים היכן גרים והיכן ממוקמות כל יתר הערים.

משחקי קלפים

קלפים הם כאלה שמגיעים בכל מיני סוגים של תמונות וסימנים, כך שמדובר בעולם שלם של משחקים שאותם יכולים ילדים להכיר. משחקי קלפי מסייעים להכיר לא רק את הנושא שעל הקלפים, אלא לפתח אסטרטגיות של משחק ולימוד של משחק שהוא חברתי.

קראו על רעיונות מחוץ לקופסא לפעילות ODT לילדים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: