על היתרונות שביהלומי מעבדה

ליהלומים יש גורם משיכה לא ממש מוסבר. האדם חושק באבני חן מן הרגע בו הוא גילה אותם, ואותה תשוקה מביאה לפריחה של תעשיית תכשיטים רחבה ומגוונת הכוללת תכשיטים שמגיעים עם יהלומים וכן בלעדיהם, לפי העדפה. בשנים האחרונות עולה קרנם של יהלומים המיוצרים באופן סינטטי על ידי האדם, וכאן זה חשוב להבין כי מלבד העובדה שההבדל של אלה לעומת הטבעיים אינו נהיר לעין ללא ציוד מקצועי ואבחון ע"י גמולוג מיומן, יהלומים המיוצרים במעבדה מביאים לשורה ארוכה של יתרונות שחשוב להכיר אותם.

קונים יהלום אתי

בעולם שבו יש תנועה רבה של תקשורת זה כבר ידוע כי המחיר של תכשיטים רבים שנמכרים שבהם משולבים יהלומים, נגזר מהרבה מאוד דם שנשפך במלחמות שקיימות באותם אזורי המכרות שבהם היהלומים נחצבים. יהלומי מעבדה אינם יהלומי דמים, והם מאפשרים לכל אדם שחושק בתכשיט להרגיש לגמרי בנוח עם תכשיט שלא כולל שפיכות של דם על מנת להפיק אותו. מדובר ביהלום שנותר בתנאי מעבדה המחקים את הטמפרטורה שקיימת בלב האדמה ומביאה לייצור הזה של יהלום כדרך הטבע.

מחפשים טבעות אירוסין וינטג'? בואו להתרשם >>>

יהלומים ידידותיים לסביבה

הייצור של היהלומים כולל בתוכו ניצול של משאבי טבע רבים עד כדי בזבוז של ממש, וכן ייצור של פגיעה בסביבה. יהלומי מעבדה הינם יהלומים ירוקים, וזה ערך חשוב מאוד שאולי עולה על כל יתר הערכים שאיתם נאמדת האיכות והשווי של כל יהלום שנמכר.

אותה האיכות במחיר מופחת

ההבדלים בין יהלומים שמיוצרים במעבדה באופן סינטטי כוללים גם הבדלים מבחינת העלות הסופית לצרכן. מכירה של יהלומים מן הסוג הזה היא שקופה וכוללת הורדה של העלות בהשוואה ליהלום טבעי עם הבדלים של בין שלושים לחמישים אחוז בסך הכל. זה משמעותי מאוד עבור אדם שמעוניין לרכוש יהלום מבלי להיכנס להוצאה כספית כבדה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: