5 דברים שצריך לדעת על משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

ודאי שמעתם לא פעם את המונח משכנתא הפוכה. זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם המשכנתא כיום וככל שהמצב הכלכלי הכללי מתדרדר ומחירי הדיור עולים יותר ויותר אנשים פונים במרום גילם לפנות לטובת קבלת משכנתא הפוכה עמה יוכלו לעזור לילדיהם לרכוש דירה משלהם או לקחת משכנתא לדירה משלהם. סביר להניח שיש כמה דברים שאינכם יודעים לגבי משכנתא הפוכה ואנחנו כאן כדי לחדד אותם. הנה חמש כאלה.

#1 – מהי משכנתא הפוכה?

אז חידוד מספר אחת הוא להבהיר מהי משכנתא הפוכה . רבים חושבים שמדובר במשכנתא הניתנת על חשבון נכס קיים.
על אף שאתם צודקים חלקית מדובר במשכנתא לכל מטרה של תשואות פיננסים. משכנתא הפוכה לעומת זאת היא משכנתא הניתנת לכל מטרה, על חשבון נכס קיים – רק עם הבדל אחד בולט במיוחד – ללא החזרים חודשיים! התשלומים החודשיים מצטברים לסכום המשכנתא ההתחלתי וכאשר אדם/הזוג שלקחו את המשכנתא נפתר, היורשים נדרשים במכירת הדירה ו/או תשלום המשכנתא והחזר החוב לבנק.

#2 – מי יכול לקחת משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה ניתנת לגילאי 60+ בעלי נכס לא ממושכן.

#3 – כמה משכנתא ניתן לקבל?

סך המשכנתא יהיה בין 30% ל-50% מערך הנכס. ככל שהאדם יותר מבוגר כך הבנק יעניק יותר. לדוגמה: אם שווי הדירה הקיימת הנו מיליון שקלים הרי שתוכלו לקבל בין 300 ל-500 אלף שקלים במשכנתא הפוכה. הסכום מוגבל עד 1.8 מיליון שקלים בסך הכול.

#4 – כיצד מחושב הסכום הסופי לתשלום?

מכיוון שהם החזרים חודשיים הם מצטברים לסכום המשכנתא המקורי (ריבית) ובסיום התקופה יחושבו ההחזרים כפול מספרים החודשים + סכום ההלוואה המקורי. לדוגמה אם ההורים לוו 300 אלף שקלים ונדרשו להחזיר כ-2500 ₪ בחודש. מכיוון שאין החזר חודשי זה יצטבר לסכום המשכנתא המקורי. לאחר כ-5 שנים למשל הסכום יעמוד על 150,000 + 300,000 = 450,000 ₪.

#5 – לכמה זמן ההלוואה ניתנת?

הלוואת משכנתא הפוכה באתר תשואות פיננסים הינה לכל החיים. מחזירים אותה כאשר שני בני הזוג בעלי הדירה נפטרו ובמעמד הירושה יתבקשו היורשים לשלם את המשכנתא, בין אם באופן עצמאי, מחזור משכנתא או מכירת הדירה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכללים שלא נאמרו: פענוח התאמתם של תכשיטים בעלי משמעות
תכשיטים הם הרבה יותר מסתם קישוט; זו הרחבה של האישיות, האמונות ואפילו השאיפות של האדם. תכשיטים בעלי...
קרא עוד »
ספט 18, 2023
אטרקציות לבת מצווה
הגעתם לרגע המרגש. הילדה הקטנה גדלה והגיע לגיל המצוות. אחד האירועים המשמחים שהנצחת הרגעים בו כה חשובה....
קרא עוד »
פבר 10, 2019
למה חשוב לעשות השוואת חבילות אינטרנט?
האינטרנט הופך ליותר ויותר פופולארי. כתוצאה מכך, יש ביקוש עצום לחבילות אינטרנט. חלק זה ישווה בין...
קרא עוד »
יול 27, 2022