דברים שלא ידעתם על העיר אילת

אילת נחשבת לאחת מערי התיירות ויעדי התיירות המרכזיים של מדינת ישראל. זוהי העיר היחידה והיישוב היחיד בארץ שיושב לחופו של הים האדום והיא הנקודה הדרומית ביותר בארץ.

העיר אילת אינה גדולה והיא מכילה בסך הכל כ66000 תושבים המתגוררים בה, אך בתקופת האביב והקיץ היא מכילה המון תיירים, בין אם מדובר בתיירות פנים או תיירות חוץ, כאשר האזור המתוייר והאזור שבו נמצאים מרבית המלונות ובו שוכנים התיירים הוא האזור הדרומי יותר, זה שקרוב יותר לחוף הים.

העיר אילת הייתה בעברה כפר דייגים קטן ששמו אום רשרש ובסיומה של מלחמת העצמאות הונף בתחנת המשטרה הבריטית שבמקום דגל הדיו המפורסם והמקום קיבל את שמו העברי- אילת. אך השם אילת הוא קדום יותר ומוזכר בתנ"ך כישוב יהודי עתיק שישב על חופו של ים סוף.

סמוך לעיר אילת גם עוברים גבולותיה של המדינות ירדן ומצרים ועבור רבים היא תחנת מעבר לנופש בסיני למי שנוסע לטאבה או לכיוון דהב סיני.

אף על פי שאילת מוגדרת כעיר תיירות ולצורך עידוד תיירות הוחל בעיר מסחר פטור מממס, העיר ידעה שנים רבות, בעיקר בתקופות החורף, קשיים ואטרקציות רבות שהוקמו בה כמו עיר המלכים או הקולנוע התלת מימדי נסגרו עקב קשיים כלכליים.

אלא שבשנים האחרונות ניתן לראות שהעיר מתאוששת ועברה מתיחת פנים ושינויים רבים כמו פינוי הטיילת מדוכני רוכלות, העברת הטיסות מנמל התעופה שהיה בעיר לנמל תעופה רמון, שהוא נמל תעופה בינלאומי חדש שנמצא קרוב לעיר.

בעיר אילת תוכלו למצוא אפשרויות בילוי רבות ואפשרויות לינה רבות. בנוסף אטרקציות כמו קורס צלילה שתוכלו לעשות באילת, קורס קייט סרפינג באילת ועוד.

מלבד הקניון הותיק מול הים נפתחו בעיר קניונים ומתחמי קניות רבים לטובת המבקרים ותושבי העיר שיכולים להנות מקניות ללא מע"מ בעיר.

המידע באדיבות אתר https://kitesurfer.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גני אירועים מומלצים בזיכרון

גני אירועים מומלצים בזיכרון

זיכרון יעקב, המושבה הקסומה והיפה שנמצאת בצפון הארץ, טומנת בחובה גני אירועים שונים ויפים שמעניקים לכל אירוע משהו אחר.. לא די בנופיה עוצרי הנשימה של

קרא עוד »