האם ניתן למנוע אבנים בכליות?

היא מוכרת לאנשים רבים, התופעה הבריאותית הזו. היא אינה מסוכנת אם כי לגמרי לא נעימה ובהחלט מציקה. אבנים בכליות. אמנם הטיפול בבעיה נחשב לבטוח וללא מורכב. אך מי שיש לו בעיה כרונית של אבנים בכליות או רקע משפחתי, יחפש את הדרך למנוע את היווצרות האבנים. ויש דרך כזו. כל מי שמתמודד עם התופעה צריך לקבל הנחיות מדויקות לרכישת הרגלי חיים שיועילו במניעת היווצרות האבנים, וזאת בהתאם לסוג האבנים שהתפתחו בעבר בגופו. תמיד מועילה שתיה מרובה של מים.

ריסוק אבנים בכליות

לכל מקרה ומצב רפואי יהיה נכון להתאים את הטיפול המוצלח בהתאם למצב. כך שלאחר שאדם נוכח לראות כי יש לו אבנים בכליות, וכי הוא צריך לגשת לטיפול רפואי, ייבדק מצבו בצורה יסודית כדי לבחון את שלב התהליך ואת היקף התופעה. יש סוגים שונים של אבנים שנוצרים מחומרים שונים, וגם הטיפול בהם יהיה ושנה זה מזה. כמו כן יש מצבים בהם ניתן לבצע ריסוק של האבנים וההפרשה שלהן תתרחש בצורה עצמית באמצעות מערכת השתן, ואילו במקרים אחרים יופנה החולה לניתוח לשם הוצאת האבנים.

גורם טיפולי מקצועי ומנוסה

 אמנם ריסוק אבנים בכליות אינו נחשב לטיפול נדיר או מורכב במיוחד, אך לצד זאת אי אפשר לזנוח את המטופל על מצבו ולהשאיר אותו כמות שהוא. ומעבר לכך, אי אפשר להפקיד את המטופל בידיו של גורם רפואי שאינו מתאים. ככלות הכול הבריאות שלכם חשובה ואי אפשר לבצע טיפול פולשני בלי להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים מתאימות של מטפל מוסמך שיכול ומסוגל להציע את המענה הטיפולי הנכון בהתאם למצב. וזאת באמצעות שיטות מתקדמות, אבחון מדויק ויכולות מתקדמות מאוד של פרוצדורות טיפול. רק כך יכול המטופל להיות בטוח כי הוא נמצא בידיים טובות וכי הטיפול שיתבצע ייעשה על הצד הטוב ביותר.

אולטרה סאונד לאיתור מדויק

על מנת לדעת שיש אבנים בכליות באופן מדויק ביותר יתבצעו בדיקות הדמיה. וזאת באמצעות אולטרה סאונד כליות. הבדיקה נועדה להדמות את הנעשה בכליות ובמערכת השתן ולזהות בצורה מדויקת ונכונה את המצב הנוכחי.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 פתרונות זולים לבילוי זוגי מושלם
אין ספק כי הזוגיות שלנו היא הדבר אולי החשוב ביותר שיש בחיינו. אך אם אנחנו רוצים להבטיח כי הזוגיות שלנו...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018
אם התבלינים שאתם מכירים הם רק מלח ופלפל, כדאי שתכנסו
אם יצא לכם לגשת לארון בו אמורים להיות התבלינים וכל מה שנתקלתם בו זה מלח ופלפל, הרי שאתם תהיו חייבים...
קרא עוד »
נוב 29, 2019
מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?
ההורים שלכם סיעודיים? אתם חייבים לדאוג ולטפל בהם בדיוק כמו שהם טיפלו בכם – בנאמנות, באדיקות ובלי...
קרא עוד »
ינו 10, 2022