מה זה הורות משותפת?

"הורות משותפת" הוא מונח המשמש לרוב לתיאור המגמה החדשה של הורים המחלקים את זמנם, אחריותם וילדיהם באופן שווה בין שני משקי בית. זה יכול להתייחס גם להסדר משפטי שבו ילד גר עם כל אחד מההורים לפרקי זמן מסוימים. 

המונח "הורות משותפת" הוטבע לראשונה על ידי הסוציולוג דיוויד פופנו בספרו משנת 1984, The Second Shift: Working Parents and the Revolution at Home. . הוא תיאר את עלייתן של משפחות בעלות הכנסה כפולה ואת הגישות המשתנות כלפי איזון עבודה-משפחה בארה”ב. כל זה רלוונטי כיום, גם בישראל. 

בשנים האחרונות, יותר הורים החלו להסכים על הסדרי הורות משותפת שכן הם מאפשרים גמישות רבה יותר בשני הצדדים. הורות משותפת נתפסה כדרך המאפשר להורים לקיים שיתוף מאוזן בגידול ילדיהם. משמורת משותפת, לעומת זאת, היא מונח משפטי המשמש להסדרים שבהם לשני ההורים יש פרקי זמן נפרדים, שבהם הם אפוטרופסים פיזיים או חוקיים של הילד. זה בדרך כלל כאשר הורים הסכימו לפצל את המשמורת ביניהם באופן שווה, אך עשויות להיות סיבות שונות לכך.

מגמה זו הוכחה כמספקת הטבות הן להורים והן לילדים. לילדים שיש להם הורות משותפת יש לרוב יחסים טובים יותר עם שני ההורים, ויש פחות גירושים במשפחות עם הורות משותפת.

אז מה זה הורות משותפת? המשיכו לקרוא :

הורות משותפת יתרונות

ישנם יתרונות רבים של הורות משותפת, אך זה יכול להיות גם מאתגר עבור שני ההורים להתאים את חייהם למען ילדיהם. אם הורי הילד בוחרים לפצל זמן שווה בשווה, הם יצטרכו לגור עם ההורה השני, שאולי לא יהיה הבחירה המועדפת עליהם.

היתרונות של הורות משותפות:

  1. יותר זמן עם שני ההורים
  2. זמן איכות טוב יותר עם ילדיהם
  3. שיעורי גירושין נמוכים יותר
  4. שביעות רצון מוגברת של ההורים
  5. הורדת רמות הלחץ של ילדים

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חתונה טבעונית – צעד נועז או קונספט מבטיח?
למרות שסיבת אירוע החתונה היא האהבה הגדולה שלכם, הרי שהאירוע ברובו מיועד ומוקדש לקהל האורחים שמגיע...
קרא עוד »
מרץ 21, 2020
קורס ברמנים במרכז
ברמנים הם חלק חיוני מתעשיית האירוח ומחלקות מזון ומשקאות במקומות אירוח ושירותי הסעדה. הם אחראים להגשת...
קרא עוד »
יונ 09, 2022
מפתיעים את הלקוחות עם עציצים ממותגים
עציצים ממותגים הפכו בעשור האחרון למתנה נפלאה שאפשר להעניק ללקוחות, בעוד שיותר ויותר בעלי עסקים...
קרא עוד »
אוג 29, 2019