כל מה שאתם צריכים לדעת על שיקום קירות חיצוניים

מתי בפעם האחרונה חשבתם לערוך שיפוצים בביתכם? אחרי שנים של שימוש, בלאי וכן – גם תקלות שקרו וגרמו לפגמים בלתי הפיכים בקירות, באריחי הרצפה או ברהיטים השונים, במוקדם או במאוחר כל דירה תהיה מחויבת בביצוע שינויים בה, באופן בלתי נמנע. אך האם חשבתם פעם כי גם חלקיהם החיצוניים של הבניין שבו אתם מתגוררים זקוקים לשיפוץ? ומה בכלל זה אומר?

נעים להכיר – שיקום מבנים

נהוג לחשוב שפעולת שיקום מבנים היא נחלתם של מבני ציבור או בניינים שהעירייה רואה לנכון לשמר אותם, אולם האמת היא שכל בניין "זקן", ולעתים גם מבנים צעירים יותר הממוקמים באזורים ייעודיים, זקוקים לאיטום ושיקום הקירות החיצוניים שבהם, כדי להבטיח יציבות ממושכת לאורך זמן, וגם אסתטיקה כך שתמשיך להעלות ערך הנכס. 

מה כולל שיקום מבנים?

כדי להבין מדוע צריך בכלל לבצע עבודות שיקום קירות חיצוניים, יש להבין קודם מהם הנזקים האפשריים המביאים לאותו צורך: ברבות השנים וכמובן מבלי שאנו נרגיש בכך, האדמה זזה מעט מדי שנה בשנה והדבר משפיע על הבטון שממנו עשוי הבניין. כך לאחר שנים רבות של תזוזה (מעטה כמובן, אך עדיין משמעותית) עלולים להיווצר סדקים בבטון – ואלה עשויים להתרחב עוד יותר בעקבות חדירת מים ונזקי מזג אוויר, שכן הבטון אמנם נחשב לחומר עמיד, אך כמו כל חומר גלם אחר גם הוא דורש תחזוקה והוא חשוף לשינויים. פתרונות עבודה בגובה ניתן למצוא ב: https://basis-s.co.il

איך זה נראה בפועל?

לכן, כדי להבטיח את המשך יציבותו של הבטון ובכלל את בטיחותו השלמה של הבניין כולו, דרושות עבודות בגובה שיקום קירות חיצוניים – במסגרתן אוטמים העובדים בגובה את יסודות הברזל הפנימים שנחשפו, הם סותמים את הסדקים שנתגלעו בבטון, ולבסוף מטייחים מעל הכל וגם צובעים מחדש את הקיר החיצוני – אם יש בכך צורך. אפשר ורצוי כמובן להוסיף מעל לשכבת הטיח גם שכבות צבע נוספות או אפילו אריחים לקישוט, וזאת כדי לקבל פעולה כפולה: הראשונה היא להגן על הבניין ולשמור עליו מפני נזקי רוח ומים (במיוחד במקרים שבהם יתגלעו סדקים מחדש), והשנייה היא העלאת ערכו של הבניין, באמצעות שדרוג מראהו החיצוני. למגוון עבודות בגובה בקרו באתר זה!

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא

קרא עוד »