7 עובדות על ספר תהילים

מוקד תהילים

המאמר באדיבות מוקד תהילים

הבה ונכיר את ספר תהילים, ונדע 7 עובדות בעלות משמעות על הספר המיוחד הזה.

  1. ספר תהלים הוא ספר ששייך ל'כתובים' – החלק השלישי של ספר התנ"ך. ולכן עלינו לשמור על קדושת הספר. אין להניח עליו חפצים סתמיים או ספרי חול. אין להכניס אותו למקומות טמאים כמו חדרי שירותים. ויש לקרוא מתוכו כאשר לבושים בצורה הולמת. כמו כן יש לרחוץ ידיים לפני שמתחילים לקרוא תהילים.
  2. את ספר התהילים כתב דוד מלך ישראל. ואכן שמו מוזכר במזמורי התהילים. כל מזמור מספר על תקופת חיים אחרת של מלך ישראל אשר חווה תקופות ותהפוכות כה רבות בחייו. ברוח הקודש הוא חיבר את המזמורים וגם אנחנו יכולים להשתמש במילים הללו ולהעצים את התפילות שלנו.
  3. פרקי תהילים שונים מתאימים למצבים שונים בחיים שלנו. יש פרקים שמתאימים לעת צרה, אחרים מבטאים הודיה, יש פרקים מתאימים לזיווג, לישועה כללית, למציאת חן ועוד.
  4. לא קל להבין את המילים של מזמורי התהילים. אלו מילים גבוהות שלא מוכרות לנו. אבל ניתן להיעזר בפירושים ובהסברים שונים אשר מאפשרים לנו להבין מה בדיוק אנחנו אומרים. אבל יש לציין כי לא חייבים להבין את המילים. מה שהכי חשוב זה לזכור כי אנחנו פונים אל בורא עולם וממנו מבקשים.
  5. מלבד לתועלת הרוחנית שקריאת מזמורי תהילים מביאה לנו. יש בכך גם תועלת אישית – רגשית. וזאת מכיוון שלא פעם אנשים מוצאים את עצמם מול קושי וכאב. הלב גדוש ברגשות והוא עולה על גדותיו. עם מי אפשר לדבר? איפה נוכל לשפוך את הלב? פרקי תהילים מסייעים לנו לפרוק את הלב ולשפוך את צקון לחשנו מול בורא עולם.
  6. יש עניין לסיים את כל ספר תהילים ולקרוא את כל מאה וחמישים המזמורים. אם כי הדבר לוקח זמן רב – כשעתיים. מסיבה זו בוחרים רבים לקרוא תהילים ליום שני במשותף. מחלקים לכל משתתף בקבוצה ספרון תהילים ובו מספר פרקים. יחד משלימים כולם את כל הספר.
  7. ספר תהילים מחולק למספר חלוקות. לפי ימות השבוע, ימות החודש וכן לחמישה ספרים.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה אסור לפספס בסיורים קולינריים בשוק התקווה
הולכים לבקר בקרוב בסיור קולינרי בשוק התקווה? כדי שתוכלו להפיק את ההנאה המרבית מהסיור, יהיה כדאי לכם...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
פתרונות ענן – האם זה מתאים לכל העסקים
פתרונות ענן, כפי שהם נשמעים, הם מאפשרים למשתמש הקצה להשתמש בפתרונות ענן לסביבה שלו. פתרונות ענן...
קרא עוד »
נוב 26, 2020
מה לומדים בקבוצת טריאתלון לילדים? 
בעולם המסכים, שבו ילדים רבים, יושבים ליד המחשב, ולא זזים, קיימת חובה רבה של פעילות גופנית רבה, על מנת...
קרא עוד »
פבר 09, 2021