איך לבחור מקלות תופים

מקלות תופים

כשאנחנו מסתכלים על נגני תופים, אנחנו מניחים שמקלות התיפוף בהם משתמשים, הם אותו דבר. הרי כל מה שצריך זה מקל שידע להכות בתוף על פי העוצמה שהיד מייצרת. אך זה לא מדויק, מאחר ואנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של מקלות תיפוף, אשר ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי במובנים שונים, כפי שנוכל לראות מיד.

צריך לומר, מרבית המתופפים משתמשים במקלות תיפוף דומים, מקלות צרים ויחסית קצרים, מאחר ואלה המקלות הקלאסיים. אך בעיקרון אנחנו יכולים למצוא מקלות הרבה יותר מורכבים, הרבה יותר חזקים ואיכותיים. למשל, אנחנו יכולים למצוא מקלות תופים עבים וכבדים, מקלות אלה מאפיינים בעיקר נגני תופים בלהקות רוק או מטאל, כמו כן אנחנו יכולים למצוא הבדלים בסוגים של המקלות בין כאלה שמנגנים על מערכות תיפוף רגילים לבין כאלה שמנגנים על מערכות תיפוף מיוחדות, למשל תופים גדולים שדורשים מקלות הרבה יותר משמעותיים בשביל לייצר עוצמה גדולה יותר.

לא רק לגודל המקל יש משמעות אלא גם למבנה שלו וכן לאופן בו אפשר להחזיק אותו. כלומר, אם אנחנו רוצים ליהנות מיכולות תיפוף גבוהות, אנחנו צריכים לבחון בין היתר, כיצד אנחנו יכולים להחזיק אותו בצורה נוחה, כך שהוא לא יישמט לנו מהיד, כך שאנחנו נוכל להחזיק אותו לאורך זמן, כך שהוא לא יגרום לנו נזק בכף היד.

כמו כן, אנחנו צריכים לבחור מקלות תופים עמידים וחזקים. מעבר לעובדה שאנחנו עושים במקלות שימוש נרחב לאורך זמן, אנחנו גם מבצעים בהם שימוש לא סטנדרטי, אנחנו מכים בהם שוב ושוב על מערכות תופים שונות, זה לא דבר רגיל. אם אנחנו נעבוד עם מקלות לא עמידים ולא חזקים, סביר להניח שהם ייהרסו עם הזמן.

חשוב לומר, יש גם משמעות למבנה הגוף שלנו כשבוחרים מוצרים למוסיקאים, ליכולות הפיזיות שלנו. אין טעם שילד ישתמש באותם מקלות כמו אדם מבוגר, יש פה תהליך שהוא עובר עם הזמן, מתוך כוונה ברגע שהוא יגדל הוא יוכל להשתמש במקלות תיפוף חזקים, איכותיים, כאלה שיוכלו לאפשר לו לנגן כמו שהוא רוצה על מערכת התופים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי אולסטאר – נעליים נוחות ועל זמניות
כולנו חיים בעולם שבו האופנה היא עניין שמתחלף מידי שנה, אך מצד שני, יש גם מותגים שמלווים אותנו לאורך...
קרא עוד »
ספט 24, 2020
אלו הם כלי העבודה החשמליים שכדאי להחזיק בכל בית
רכישה של כלי עבודה חשמליים בעבור הבית זהו דבר שכל אחד מכם יצטרך להביא בחשבון וזאת אם יש לכם עניין אמתי...
קרא עוד »
אוק 16, 2019
היכן ניתן לרכוש כסאות לבתי כנסת?
חזות בית הכנסת מבחוץ ובטח שמבפנים, והנראות הכללית שבתוכו, היא חלק עיקרי שחשוב שיהיה בבית תפילה...
קרא עוד »
אוק 06, 2019