שלבים חשובים בתהליך הפקת אירוע

בכל אירוע, ולא משנה אם הוא אינטימי או רב משתתפים, משפחתי או עסקי, באולם או בחיק הטבע יש כמה שלבים חשובים בתהליך הפקתו. אז איך מפיקים אירוע ומה הכי חשוב בתהליך הפקת אירועים?

 

בחירת לוקיישן

יש שתי אפשרויות בבחירת המיקום של האירוע. האחת היא שחברת הפקת אירועים אותה בחרתם תעשה עבורכם סקר שוק ותציע לכם כמה אפשרויות בהן ניתן לקיים את האירוע. לאפשרות זו יתרונות רבים משום שחברות הפקת אירועים יוצרות עם השנים קשרים שיכולים מצד אחד לספק לנו מקום עם מענה מלא למרבית צרכי האירוע ומצד שני להוזיל משמעותית את עלות השכרת המקום. האופציה השנייה היא שאנחנו נבחר את המקום בעצמנו בהתאם לגודל האירוע, הקונספט, האווירה וכמובן התקציב שעומד ברשותנו.

 

עיצוב ומיתוג

השלב הבא בתהליך הפקת אירועים קשור לעיצוב ומיתוג האירוע. מצד אחד עלינו לחשוב איך היינו רוצים שהאירוע שלנו יהיה ממותג: הזמנות, תוכן שיצור באז וכדומה, אך מצד שני זה כולל גם את העיצוב בתוך האירוע. שולחנות, כסאות ושאר ציוד לאירועים, פרחים, נרות, במקרה של חתונה עלינו לדאוג לחופה, ועוד.

 

תוכן, אטרקציות ופעילויות

כאן נכנס באופן משמעותי התפקיד של חברת הפקת אירועים. אותם קשרים שהזכרנו קודם לכן יכולים לבוא כאן לידי ביטוי. היום יש אינספור פעילויות, סדנאות, אטרקציות ותכנים שאפשר לשלב בכל סוגי האירועים, אך לפני כן, חשוב להגדיר את המטרות שלנו ולפיהן לבנות את התוכן.

 

כיבוד

עלינו להציג בפני החברה איזה אוכל היינו רוצים שיוגש באירוע: דוכני מזון לילדים, קייטרינג חלבי או בשרי, מגשי אירוח… חשוב גם להנחות אותה לגבי סגנון ההגשה: בופה, מזנון או הגשה לשולחן.

 

מוזיקה, תאורה, הגברה

בין השאר, על חברת הפקות אירועים עסקיים או פרטיים לסייע לנו גם בכל מה שקשור למוזיקה, לעיצוב התאורה ומערכות ההגברה באירוע שלנו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: