מנאייכ עונה 2 – הקשר בין הסיפור הטלוויזיוני למציאות

בשנת 2020, עלתה לשידור בערוץ כאן 11, הסדרה מנאייכ של רועי עידן, ובכיכובם של שלום אסייג, עמוס תמם ולירז חממי. אחרי עונה אחת מאוד מוצלחת, החלו היוצרים לעבוד על העונה השנייה אשר עלתה לשידור בקיץ 2022. 

כבר מהפרקים הראשונים של הסדרה מנאייכ עונה 2 היה ברור שמדובר בעונה איכותית עם סיפור מאוד חזק ודומיננטי, אך יתרה מזו, מהר מאוד התברר, שאם בעונה הראשונה הסדרה עסקה בקשר לכאורה בדיונים בין המשטרה לעולם התחתון ולדרכים בהן גורמים מסוימים מתוך המערכת מבקשים לפגוע בעוד שאחרים מבקשים לתקן אותה, הרי שבעונה השנייה, נמצאו לא מעט קווי דמיון למציאות בה אנחנו חיים בשנים האחרונות. 

העונה השנייה, עוסקת לכאורה במקרה ירי של שוטר (חנן סלאמה) בשוטרת (טלי בן הרוש) אשר חוקרת מקרה אודותיו. אך הסיפור נהיה מפותל, גם בגלל העובדה ששוטר זה הוא חלק מחבורת שוטרים, אשר כוללת בתוכה את מפקד תחנת המשטרה בראשון לציון, ברק הראל וכן את המפכ"ל, שנמצאים בקשר קרוב ורחוק עם העולם התחתון. יתרה מזו, הסיפור נהיה מורכב יותר, מאחר ובמקביל, כמו במציאות, מתקיימות חקירות של ראש ממשלה ואשתו. 

מה בין המציאות לדמיון?

המטרה של הכותבים הייתה להראות, כיצד המשטרה מצד אחד מנסה להשפיע על החקירות של ראש הממשלה ואיך שוטרים מתוך המערכת מקיימים קשרים לא חוקיים עם העולם התחתון, ומצד שני, כמה כוח יש לפרקליטות ובפרט לפרקליט המדינה, אשר מעדיף להתעסק בחקירות ראש הממשלה ולהשפעה של המשטרה עליהן, ולא בחקירת ירי של שוטר בשוטרת או בפשעים אחרים של שוטרים. 

הסדרה זכתה לביקורות מאוד טובות בכל מגזין קולנוע ברחבי הרשת, אך יחד עם זאת היו מי שביקרו את הניסיון להתייחס למציאות שבחוץ, בטענה שזה מגיע מנקודת מבט של פוזיציה פוליטית ולא אומנותית.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למה אנחנו כל כך אוהבים טבעות?

טבעות הן סמל לאהבה ומחויבות. הן משמשות בדרכים שונות כדי לבטא רגשות ורגשות שונים. אנחנו משתמשים בטבעות כבר הרבה זמן. הם משמשים לסמל אהבה, נישואים,

קרא עוד »

הרצאות

הרצאות הן דרך מצוינת ללמוד ולהבין משהו חדש. הם יכולים להיות קצרים או ארוכים, והם יכולים להימסר באופן אישי או באינטרנט. הרצאות מהוות מקור השראה

קרא עוד »