כמה הצעצועים הנוסטלגיים שלכם באמת שווים?

לא מעט הורים נוהגים לשמור על צעצועים של ילדיהם, אפילו שאלה מתבגרים ואינם משתמשים בהם עוד. מי שיחפש בארונות הבגדים או בארונות אחרים בבית, ימצא בוודאי משחקים וצעצועים, פאזלים, מכוניות ובובות ששימשו אותם כשהיו ילדים. רבים יתהו בוודאי מדוע ההורים שומרים עליהם והאם יש להם איזה ערך מיוחד.

ובכן, התשובה היא כן במובנים שונים ומגוונים. מעבר לעניין הנוסטלגי שהורים רוצים להחזיק ולשמור על צעצועים שהילדים שלהם שיחקו בהם, מסיבות שונות, הרי שיש להם עוד משמעויות שונות ומגוונות.

כך למשל, הורים רבים מאמינים שאותם צעצועים ומשחקים יכולים לשמש גם את הנכדים שלהם בבוא היום. יש סוגים מסוימים של משחקים שעדיין יהיו רלוונטיים, אקטואליים גם עבור הנכדים. לא מדובר במשחקי מחשב או קלטות וידיאו שאי אפשר להפעיל אותם עוד, מדובר במשחקים בעלי ערך מיוחד, יוצא דופן, אז ילדים בכל תקופה יכולים למצוא בהם תועלת רבה.

צריך לומר שיש בהם גם ערך נוסטלגי, מן הסתם. אנחנו נרצה לשמור את המשחקים או שההורים שלנו ישמרו על המשחקים, בשביל שבבוא היום נוכל לשחק עם הילדים שלנו בהם, נוכל ללמד אותם על הילדות שלנו ולהסביר להם מה עשינו, איך אנחנו התנהגנו כשהיינו ילדים קטנים.

איך אנחנו יודעים אם יש משמעות וערך לאותם משחקים וצעצועים? ראשית, אם הם המשחק או הצעצוע שלמים לגמרי, לא חסר בהם שום דבר, הם לא הרוסים, לא מפורקים, לא שום דבר.

שנית, אם הם לא עובדים על שיטה ישנה, שיטה שאיננה מתאימה. למשל, אם מדובר במשחק שעובד על חומרים או שיטות מסוימות שלא אקטואליות, נניח שאלות ותשובות או מפות ישנות, אז זה פחות רלוונטי מן הסתם.

שלישית, אם אנחנו יכולים להשתמש בהם, לספק דרכם ערך נוסף לילדים שלנו או לכל גורם אחר איתו אנחנו רוצים לשחק במשחק, כמו לדוגמה ערכות מדע לילדים.

ארבע, רצוי שזה יהיה משחק מעניין, משחק שהילדים בהם ירצו לשחק בו. זה לא תמיד יהיה פשוט, הרי בעולם בו ילדים קשורים למסכים, קשה למצוא משחקים אחרים שיגרמו להם עניין.

עוד מידע ודוגמאות תוכלו למצוא בכתובת https://emarmelad.com/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא

קרא עוד »