מה היא גריטת רכבים ומי רשאי לעשות זאת?

גריטת רכב, מוכר גם כהליך הורדת רכבים מהכביש ומיחזור הרכיבים השונים שלהם. תהליך  זה כולל פירוק וסילוק של רכב שנגמר או לא שמיש יותר באופן אחראי לסביבה. תהליך זה כרוך בפירוק הרכב לרכיבים בודדים שלו, כגון מתכות, פלסטיק וחומרים אחרים, אשר לאחר מכן ניתן לעשות בהם שימוש חוזר או למחזר. גריטת רכבים חשובה להפחתת ההשפעה הסביבתית של כלי רכב ישנים, לא יעילים ומזהמים ולקידום שימוש חוזר בחומרים יקרי ערך.

חשוב לציין שאנשים פרטיים ועסקים המעורבים בגריטת רכב בדרך כלל צריכים להיות בעלי רישיון או אישור על ידי הרשויות הרלוונטיות. בדוק תמיד את החוקים והתקנות המקומיים כדי לוודא שאתה פועל לפי הנהלים הנכונים לגריטה של מכונית באזור שלך. בנוסף, בחירה במגרשי גרוטאות או מתקני מיחזור מורשים מבטיחה שהתהליך יתבצע בצורה אחראית לסביבה.

איך עושים את זה?

ברוב המדינות, גריטת מכוניות מוסדרת על ידי חוקים ותקנות כדי להבטיח סילוק נאות ולמזער את ההשפעות השליליות על הסביבה. הפרטים של מי רשאי לגרוט מכונית וכיצד התהליך מתבצע יכול להשתנות בהתאם לתחום השיפוט ולתקנות המקומיות. עם זאת, ישנם כמה צעדים נפוצים הכרוכים בגריטה של מכונית:

העברת בעלות: לפני מכירת הרכב לגריטה, על הבעלים לספק הוכחת בעלות ולהעביר את בעלות הרכב למגרש הגריטה המורשה או למתקן המיחזור. זה עוזר למנוע גריטה לא חוקית של כלי רכב גנובים.

נוזלי ניקוז: יש לנקז את נוזלי הרכב, כגון שמן, נוזל קירור, נוזל תיבת הילוכים ונוזל בלמים, ולהיפטר כראוי כדי למנוע זיהום סביבתי.

פירוק: טכנאים מיומנים במגרש הגרוטאות יפרקו את הרכב תוך פינוי קפדני של רכיבים וחלקים שונים. חלקים יקרי ערך שעדיין נמצאים במצב שמיש, כגון מנוע, תיבת הילוכים ומוצרי אלקטרוניקה מסוימים, עשויים להינצל למכירה חוזרת או לשימוש חוזר.

מיחזור: לאחר חילוץ חלקים שמישים, שאר הרכיבים, כגון השלדה, הגוף וחומרים שונים, עוברים עיבוד למיחזור. זה כרוך לעתים קרובות בגריסת הרכב כדי להפריד בין חומרים שונים, כמו מתכות ופלסטיק.

היכנסו למידע נוסף על פירוק רכבים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגים של פולי קפה
מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
מהי נהיגה בקלות ראש ומה העונש על כך בחוק?
על כל נהג מוטלת החובה, לשמור את כללי הזהירות הנדרשים בנסיעה. נהיגה לא זהירה מסכנת את כל הנהגים מסביב,...
קרא עוד »
מרץ 14, 2021
למה להכהות את חלונות הרכב?
חלונות כהים לרכב הם טרנד שמשתלט על תעשיית הרכב. מכיוון שהם לא צריכים להתמודד עם אור השמש, הם יכולים...
קרא עוד »
יול 02, 2022