עצים לנובי גוד לערב חמים ונעים

קמין שלג ועץ

בין אם אתם יהודים, נוצרים, מוסלמים או צ'רקסים, התמונה הזו של ערב קר ומושלג שניבט מתוך חלון הבית, כשאתם מכורבלים על השטיח וחום הקמין פושט בכל, היא תמונה השווה אלף מילים.

עכשיו דמיינו שכבר סוף דצמבר, אי שם באירופה הקרה, אותו הבית, אותו השלג אותו הקור. הכל חשוך ולאורו של הקמין נוסף גם אורו של היולקה, עץ האשוח המקושט והמנצנץ של חג הנובי גוד.

בישראל, על אף שאלפים חוגגים מדי שנה את חג הנובי גוד, לא קיימים עצי אשוח אמיתיים ואת התחושה המופלאה של חמימות, משפחתיות ובטחון שתוארה קודם בתמונה ששווה אלף מילים, מחליפה תפאורה של עצי אשוח מלאכותיים.

עץ החיים

מקור השימוש ביולקה הינו במנהג קדום על פיו הוצב עץ בעיצומו של החורף, דבר המסמל את המשכיות החיים, הצמיחה גם במציאות של קור, קפאון וסערה. גם היותו של עץ האשוח ירוק עד מסמל את קרקע המציאות היציבה, שכפי שצבעו של העץ אינו משתנה כל השנה, יציב ואיתן, כך מציאות החיים יציבה ואיתנה אל מול כל הסערות והאתגרים.   

 

על אף שעצי האשוח הנמכרים בישראל הינם מלאכותיים, הם עדיין מספקים את תחושת בית אבא ומוסיפים נדבך נוסף למסורת ולזכרונות הילדות, ולכן עם בואו של חג הנובי גוד, רוכשים החוגגים את העץ ומציבים אותו במקום מרכזי בבית. 

קיימים סוגים רבים של עצים לחג המולד העונים על הצורך והעובדה שאינם עצים אמיתיים מאפשרת לייצר אותם עם עיצובים והתאמות כיד הדמיון הטובה עלינו.

קנו קישוטים לעץ נובי גוד >>>

כך למשל, ניתן למצוא עץ אשוח לבן, או ירוק ומושלג, מוזהב, שולחני, גדול, קטן, דקורטיבי ואין סוף רעיונות לעצים שיהפכו את נובי גוד לערב חמים ונעים. 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה קורה בסדנת הומור?

יש דרך אחת שאתם יכולים להרגיש טוב בלי כדורים, בלי תרופות, בלי אלכוהול או סמים.  דרך אחת בריאה שמצליחה להשכיח מכם את קשיי היום, את

קרא עוד »

איך שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה

מחירי הדיור כידוע בעשרות השנים האחרונות הולך ועולה. אנו רואים פרויקטים חדשים שהולכים ונבנים אחד אחרי השני נפתחים למכירה ותוך כמה חודשים המחירים מוכפלים ועולים

קרא עוד »