מהי נהיגה בקלות ראש ומה העונש על כך בחוק?

על כל נהג מוטלת החובה, לשמור את כללי הזהירות הנדרשים בנסיעה. נהיגה לא זהירה מסכנת את כל הנהגים מסביב, כמו כן את הולכי הרגל. רבים איבדו את חייהם בתאונות דרכים שנגרמו כתוצאה מנהיגה בקלות ראש.

בנוסף לסיכון הגדול שבדבר, נהיגה בקלות ראש גם תגרור בעקבותיה ענישה חמורה וקנס כבד.

סעיף 62

סעיף 62 בחוקי התעבורה מגדיר כי נהיגה בקלות ראש או ברשלנות שמסכנת את הציבור אף אם היא מתחת למהירות המקסימלית המותרת, הנהג יואשם בעבירה זו, אם נהיגתו הייתה בצורה מכוונת ומתוך ידיעה. נהיגה בצורה לא אחראית כמו מעברים בין נתיבים בחוסר אחריות או נסיעה באור אדום והתעלמות מחוקי תנועה שונים. גם זה יגרור אישום על נהיגה בקלות ראש, בנוסף לאישומים על העבירות השונות.

העונש הצפוי לעבירת נהיגה בקלות ראש

נהג שהוגש נגדו אישום על עיברת נהיגה בקלות ראש, יזומן לדין. באם אשמתו של הנהג תוכח והוא ימצא אשם, הוא עלול לקבל עונש מאסר של שנתיים ,קנס כספי וכן שלילת הרישיון לתקופה בת שלושה חודשים.

חשוב לדעת כי על התביעה מוטלת חובת ההוכחה שהנהג אכן לא נהג כשורה ונהיגתו הייתה בקלות ראש ובצורה מכוונת. עורך הדין של הנהג יבדוק באמצעים שונים, את כלל ראיות התביעה ויפעל לצמצום גודל העבירה.

נהיגה בחוסר זהירות

קיים הבדל בין נהיגה בחוסר זהירות לנהיגה בקלות ראש. נהיגה חסרת זהירות היא עבירה קלה יותר. היא מוגדרת על עבירות שנעשו בשוגג ומבלי מתכוון. כמובן שהעונש על נהיגה בחוסר זהירות, גם היא קלה יותר. נהיגה זו תגרור בעקבותיה רק כנס כספי. על השוטר שרושם את הדוח, לנמק את החלטתו, באם היא חמורה יותר. למידע נוסף פנו לעו"ד דנה דוד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לאימון גומיות התנגדות
כמו בכל ספורט שהוא חדש, חשוב לבצע את האימונים בהדרגה ולא להתחיל בדרגת עצימות גבוהה אלא להתרגל לגומיות...
קרא עוד »
אפר 11, 2021
הגשת תביעה לפיצויים בגרמניה – כך תעשו זאת נכון
על מנת להגיש תביעה לפיצויים מגרמניה, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בכך. כלומר, עורך דין הבקיא בחוק...
קרא עוד »
מאי 18, 2022
הצטרפות לפלאפון עדיין כדאית בעידן התקשורת המשולבת
עבור לא מעט אנשים, חברת פלאפון היא סוג של דינוזאור וזה דימוי מוטעה. מדובר אומנם בחברת הסלולר הראשונה...
קרא עוד »
אוג 06, 2019