מהי נהיגה בקלות ראש ומה העונש על כך בחוק?

על כל נהג מוטלת החובה, לשמור את כללי הזהירות הנדרשים בנסיעה. נהיגה לא זהירה מסכנת את כל הנהגים מסביב, כמו כן את הולכי הרגל. רבים איבדו את חייהם בתאונות דרכים שנגרמו כתוצאה מנהיגה בקלות ראש.

בנוסף לסיכון הגדול שבדבר, נהיגה בקלות ראש גם תגרור בעקבותיה ענישה חמורה וקנס כבד.

סעיף 62

סעיף 62 בחוקי התעבורה מגדיר כי נהיגה בקלות ראש או ברשלנות שמסכנת את הציבור אף אם היא מתחת למהירות המקסימלית המותרת, הנהג יואשם בעבירה זו, אם נהיגתו הייתה בצורה מכוונת ומתוך ידיעה. נהיגה בצורה לא אחראית כמו מעברים בין נתיבים בחוסר אחריות או נסיעה באור אדום והתעלמות מחוקי תנועה שונים. גם זה יגרור אישום על נהיגה בקלות ראש, בנוסף לאישומים על העבירות השונות.

העונש הצפוי לעבירת נהיגה בקלות ראש

נהג שהוגש נגדו אישום על עיברת נהיגה בקלות ראש, יזומן לדין. באם אשמתו של הנהג תוכח והוא ימצא אשם, הוא עלול לקבל עונש מאסר של שנתיים ,קנס כספי וכן שלילת הרישיון לתקופה בת שלושה חודשים.

חשוב לדעת כי על התביעה מוטלת חובת ההוכחה שהנהג אכן לא נהג כשורה ונהיגתו הייתה בקלות ראש ובצורה מכוונת. עורך הדין של הנהג יבדוק באמצעים שונים, את כלל ראיות התביעה ויפעל לצמצום גודל העבירה.

נהיגה בחוסר זהירות

קיים הבדל בין נהיגה בחוסר זהירות לנהיגה בקלות ראש. נהיגה חסרת זהירות היא עבירה קלה יותר. היא מוגדרת על עבירות שנעשו בשוגג ומבלי מתכוון. כמובן שהעונש על נהיגה בחוסר זהירות, גם היא קלה יותר. נהיגה זו תגרור בעקבותיה רק כנס כספי. על השוטר שרושם את הדוח, לנמק את החלטתו, באם היא חמורה יותר. למידע נוסף פנו לעו"ד דנה דוד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חולצות מכופתרות מתאימות לכל אירוע
אנשים רבים מקשרים חולצות מכופתרות עם עסקים קז'ואל. זו לא דרך ראויה לחשוב עליהם. חולצות מכופתרות הן...
קרא עוד »
אוג 30, 2022
קייטרינג לאירוע קטן בבית – חלבי או בשרי? השוואה
אם אתם עושים אירוע קטן בבית יתכן שאתם גם בצומת הדרכים הזו, האם עדיף לעשות אירוע חלבי או בשרי? מה...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
יום הולדת בחדר בריחה, עוד לא חגגתם כזה יום הולדת
יום הולדת הוא דבר כיפי ומרגש במיוחד. בכל שנה אנו נחכים כבר לחגיגת יום ההולדת שלנו, גם אם נולדנו לקראת...
קרא עוד »
פבר 19, 2019