פעילות גיבוש לעובדים שתיצור צוות ידידותי שמתפקד מעולה

פעילות גיבוש לעובדים היא אסטרטגיה יעילה לביסוס כוח עבודה חזק ומגובש. הפעילות המשותפת, ביום מיוחד שמנותק מהעבודה ואחריות התפקידים ש כל אחד, נותנת לעובדים שלכם הזדמנות להציץ על אישיותם של עמיתים לעבודה לבחון את סגנונות העבודה שלהם, ולקבל השראה.

גם אם אתם המנהלים הכי נדיבים, והכי גמישים בעולם, אין כמו פעילות גיבוש לעובדים כדי להשיג את המטרה של ביסוס אווירת עבודה מהנה, עם צוות ידידותי שמתפקד מעולה, ותורם באופן משמעותי לשורה התחתונה שכל חברה חותרת אליה – הגברת הרווחים.

יוצאים מהשגרה ליום פעילות גיבוש לעובדים

כן. פעילות גיבוש לעובדים מעודדת את כוח העבודה שלכם, והיציאה מהשגרה הרגילה עוזרת להם להשתחרר ממחסומים ולחזק מערכות יחסים בין עמיתיהם לעבודה. יצירת קשרים אישיים היא קריטית לבניית אמון. 

כאשר עובדים מתקשרים ביניהם היטב, הם בדרך כלל פרודוקטיביים יותר ואף נוטים פחות לעזוב את מקום העבודה. אז ההשקעה ביצירת פעילות גיבוש לעובדים שעוזרת באופן טבעי לקשר בין חברי הצוות שלכם, היא מהלך חכם. כדי שיום הגיבוש שלכם יצליח, הקפידו על שלושת הצעדים החשובים הבאים:

הזמינו את כולם 

חשוב שכל חברי הצוות יגיעו ליום פעילות גיבוש לעובדים. אל תשכחו עובדים שעובדים מהבית, או נציגי מכירות שנמצאים במשרד בתדירות נמוכה יותר. הקפידו לתאם את האירוע ביום שנוח לכולם ובמסגרת שעות שמתאימה לכולם במידת האפשר.

וזה לא הכול. חשוב שתתנו להם הודעה מוקדמת אם אתם מתזמנים אירוע לאחר שעות הפעילות הרגילות או בסוף השבוע. בגישה זו, הורים יכולים לארגן טיפול לילדים, ועובדים ללא ילדים יכולים גם לבצע שינויים בלוח הזמנים שלהם לפי הצורך.

פעילות גיבוש לעובדים צריכה להיות מהנה אבל מתאימה לכולם

אתם רוצים שכל העובדים שלכם ישתתפו בפעילויות הגיבוש שאתם מתכננים, ולא יחששו לקחת חלק בשום משימה. קחו בחשבון את חברי הצוות שלכם לפני שתבחרו פעילות גיבוש לעובדים. לדוגמא, חדרי בריחה הם הטרנד הכי חם היום, אבל פעילות כזו עשויה להיות מורטת עצבים עבור עובדים קלסטרופוביים או חרדתיים. 

באופן דומה, בעוד שחלק מהצוותים עשויים להרגיש שהם בבית אם אתם מזמינים אותם לפעילויות ספורטיביות מאתגרות בחוץ, פעילויות כאלה יכולות להפחיד אנשים שפוחדים מגבהים. 

ולמרות שזה בטח נשמע לכם מובן מאליו, אבל אם מישהו בצוות שלכם הוא שומר כשרות, אל תתכננו שום פעילות שכרוכה באכילה במקום שאינו כשר. המפתח הוא להכיר את העובדים שלכם ולהתכונן כראוי.

תכננו פעילויות שמבוססות על מטרה לחבר בין אנשים

מה אתם מנסים להשיג כשאתם מתכננים פעילות גיבוש לעובדים? האם הנאה מיום הכיף היא המטרה העיקרית שלכם, או שאתם רוצים לטפח אמון ותקשורת יעילה ברחבי הארגון שלכם? 

ארוחת צוהריים או ארוחת ערב לצוות עשויים להיות טובים לביסוס קשרים כלליים, אבל פעילות מובנית ומאתגרת יותר עשויה להיות טובה יותר עבור צוותים שזקוקים לשפר את האופן שבו הם עובדים יחד. בחרו פעילויות שתואמות את הציפיות שלכם ושל העובדים שלכם.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: