ארתרוסקופיות כתף – מהם שלבי ההליך הרפואי?

אזור הכתף מכוסה בשכבה של שרירים ורצועות שתפקידם לייצב את הכתף, אבל כאשר קיים כאב מוזר, עולה החשש כי ייתכן וזו לא פציעה רגילה והיא עלולה לגרום לנזק שיכול להמשיך ולהחמיר אם לא מטפלים בו בזמן. 

אז אם הגעתם עד כאן ואתם סובלים מכאבים בלתי פוסקים שהולכים ומתעצמים, תנועת המפרק מרגישה לכם מוגבלת ואיכות החיים שלכם הולכת ויורדת, אולי הגיע הזמן להכיר את תחום הארתרו סקופית ה של הכתף. 

לצלם את המקום – שלב ראשון בבדיקה אורתרוסקופית 

בשלב הראשוני יהיה צורך לצלם את המקום באמצעות מצלמה אופטית קטנה שתעביר את עצמה לכל מקום ונקודה ותציג את הצילום על מסך מוגדל שיראה בדיוק היכן ממוקמת הבעיה והיכן צריך לטפל בה. 

בשלב הבא, מרגע שיודעים את הבעיה, יועבר המטופל להליך כירורגי קטן מאוד שבו יבוצע חתך קטן שלא יעלה על 1 ס"מ ודרכו למעשה תוחדר המצלמה. ההליך הזה יתבצע באמצעות הרדמה מקומית או מלאה זאת על פי צורך. 

כאמור, הליך המצלמה יבדוק ויספק תמונת מצב ממנה יהיה אפשר להחליט האם לצאת לניתוח או לחפש אלטרנטיבות אחרות לטיפול. 

הליך הניתוח – זה מה שחשוב לדעת 

הליך ניתוח הוא זה שיבוא במידה והמצלמה אכן נתנה מסרים כי יש נזק שמצריך טיפול. עם זאת הבשורה המשמחת היא שהניתוח עצמו איננו מסובך ולא דורש חתכים גדולים אלא מזעריים ביותר שיאפשרו כניסת הכלים הקטנים שיסלקו את חלקי הסחוס הפגועים, יחברו את השריר הקרוע וירפאו את האדם שסובל מהבעיה. 

בסופו של דבר הליך של ארתוסקופיות כתף הינם הליכים שמטרתם לבדוק ולאבחן כשיש חשד לפגיעה בטבעת הסחוס, נזק לגיד או שיש צורך לבצע הסרה של הסחוס הפגום. 

במצב הנ"ל באמצעות בדיקה זו ניתן לעלות על הבעיה ולגשת להליך ניתוחי יעיל ומהיר שאורכו עד שעתיים ולעיתים אף קצר מזה. מידע נוסף באתר https://www.arthrosportmd.com/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למה אנחנו כל כך אוהבים טבעות?

טבעות הן סמל לאהבה ומחויבות. הן משמשות בדרכים שונות כדי לבטא רגשות ורגשות שונים. אנחנו משתמשים בטבעות כבר הרבה זמן. הם משמשים לסמל אהבה, נישואים,

קרא עוד »

הרצאות

הרצאות הן דרך מצוינת ללמוד ולהבין משהו חדש. הם יכולים להיות קצרים או ארוכים, והם יכולים להימסר באופן אישי או באינטרנט. הרצאות מהוות מקור השראה

קרא עוד »