לשון הרע בעבודה – מה חשוב לדעת?

לשון הרע בעבודה - מה חשוב לדעת?

כל אדם רוצה ליהנות משם טוב. חפץ לקבל יחס נאות ומכבד בכל מקום שהוא. חשיבות מיוחדת יש לכל זה במקום העבודה. כי כל אחד רוצה לשמור על תדמית חיובית בעיני מעביד, צוות ועמיתים. לכן חשוב כל כך להיות מודעים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהוצאת לשון הרע בעבודה. מדובר על הוצאת דיבה שמלכלכת את השם הטוב שלכם. פוגעת במעמד שלכם ויוצרת מצב בו אתם מוצגים באור שלילי. מה עושים במצב כזה?

כל אחד יכול לשמור על שמו הטוב

חשוב לזכור כי לכל אחד יש הזכות לשמור על שמו הטוב ועל המוגנות האישית שלו. כל אחד יכול למנוע מצב בו מפיצים עליו דברי גנאי או לשון הרע בעבודה. זו היא מטרת חוק לשון הרע. החוק מתייחס למצבים שונים בהם גורמים לא רצויים אומרים, כותבים או מפיצים עליכם דברי גנאי. זה יכול להיות דברי גנאי בישיבת צוות, מילים פוגעות מול עובדים נוספים או כתיבת תגובה פוגעת שיש בה לשון הרע או הוצאת דיבה. במידה ואכן כך התרחש נכון לפועל למען יהיה שמכם נקי ותוכלו לשמור על מוניטין, מעמד ותדמית חיובית בכל מקום בו אתם שם.

עורך דין למען השם הטוב שלכם

חשוב לזכור כי עורך דין לשון הרע מוצלח יכול להביא לכם תועלת מרובה בסיטואציה הזו בה אתם עומדים. כי מתוך היכרות עם החוקים הרלוונטיים לענף הוא מסוגל ללוות אתכם לתביעת הגורם שהפיץ עליכם את דברי הגנאי. בסופו של דבר אתם גם תוודאו כי אם נכתבו עליכם דברי לשון הרע, הדברים יימחקו. מעבר לכך – מי שדיבר עליכם לשון הרע יועמד לדין ויהיה עליו לפצות אתכם על כך. בצורה זו מרתיעים אנשים מלהפיץ דברי דיבה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוכמה מאירה: המדריך שלך לבחירת גופי התאורה האידיאליים
ניווט בעולם המבוכי של גופי תאורה יכול לפעמים להרגיש כמו אודיסיאה, עם שפע של אפשרויות ושיקולים בכל צעד...
קרא עוד »
ספט 21, 2023
איך יוצאים מהמינוס לפני שנופלים לעוני
לחיות כאשר כל הזמן יש מינוס בחשבון הבנק זו תחושה לא נעימה ומאד מעיקה, כיוון שתמיד יש חשש מנפילה לתהום....
קרא עוד »
אוק 19, 2021
החשיבות של בובות לילדים אשר אינן ממותגות
כל ילד אוהב לשחק עם בובות. האמת היא שמשחק עם בובת מזוהה יותר מכל עם בנות. ילדות הן אלה שאוהבות לטפל...
קרא עוד »
אוג 28, 2019