הגשת תביעה לפיצויים בגרמניה – כך תעשו זאת נכון

על מנת להגיש תביעה לפיצויים מגרמניה, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בכך. כלומר, עורך דין הבקיא בחוק הגרמני הנוכחי, מכיר היטב את סוגי הפיצויים והקריטריונים לממש אותם. משרדי עורכי דין ישראלים מסוימים פועלים בשיתוף משרדים של עורכי דין גרמניים, המשלבים יחד ידיים לצורך הגשת תביעה לפיצויים בגרמניה. הדגשים הבאים יעזרו לכם לעשות זאת נכון. 

מי זכאי לפיצויים 

הדבר הראשון שצריך להבין זה שלא רק ניצולי שואה עצמם עשויים להיות זכאים לפיצויים בגרמניה. ניתן להשיג תביעה לפיצויים בגרמניה, גם עבור צאצאי הניצולים (למשל דור שני, וכן אלמן או אלמנה וכו'). רצוי להיות מלווים במשרד עו"ד המתמחה בהשגת פיצויים לניצולים או ליורשיהם, לפי העניין. 

איסוף מסמכים 

בדקו האם אצלכם בבית, אצל ההורים או הסבים והסבתות ישנם אישורים רשמיים או מסמכים כאלה או אחרים, מימי מלחמת העולם השנייה, מהשואה, או בתקופה קודמת או מאוחרת במקצת. מסמכים רשמיים עשויים לסייע, כך למשל תעודות לידה, תעודות מעבר, מסמכי שחרור, תעודות זהות, תצלומים וכדומה. אלה יוכלו לסייע בהגשת תביעה, אך ניתן להתייעץ עם עורך דין גם ללא כל המסמכים כנ"ל. 

עקרונות חשובים בתביעת פיצויים 

יש לציין כי הגשת תביעה לפיצויים בגרמניה צריכה להתבסס על עקרונות שונים למשל, שהות בגטו מוכר. ניצולים או צאצאי ניצולים יוכלו לקבל פיצוי על סמך שהות בגטו המוכר כיום רשמית על ידי הרשויות הגרמניות. הפיצויים ניתנים בדרך כלל על בסיס עבודת ניצולי השואה באותה התקופה. עיקרון נוסף קובע כי ניצול או ניצולת השואה הגישו בקשה לגמלה דרך ביטוח לאומי (בארץ) מהתאריך הקובע של אפריל שנת 1975 והלאה. כמו כן ישנם עקרונות הקובעים מתי יוכלו יורשי הניצולים לתבוע פיצויים מממשלת גרמניה או מביטוח לאומי הגרמני. למידע אודות פיצויים לדור שני של ניצולי שואה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היכן ניתן לרכוש כסאות לבתי כנסת?
חזות בית הכנסת מבחוץ ובטח שמבפנים, והנראות הכללית שבתוכו, היא חלק עיקרי שחשוב שיהיה בבית תפילה...
קרא עוד »
אוק 06, 2019
שמיכות פוך – טבעי או סינטטי?
החלטתם שאתם רוצים לקנות שמיכה חדשה כי קר לכם מידי בלילה? או שאולי השמיכה הישנה לא מספיק נעימה למגע? אם...
קרא עוד »
ינו 30, 2020
מניקור ברחובות – מה הסימנים של מכון מניקור מקצועי
מניקור מקצועי זה לא עניין של מה בכך. אתם אף פעם לא יכולים לסמוך על אנשי מקצוע שהם אולי לא מספיק...
קרא עוד »
פבר 24, 2022