מזון למכרסמים – האם באמת יש כאלה הבדלים בין הסוגים השונים

במאמר זה אנחנו נציג בפניכם מספר טיפים אשר יעזרו לכם לבחור מזון למכרסמים שיענה על כל הצרכים של מכרסמי המחמד שלכם.

תשלבו בין מזון טרי למזון תעשייתי

התזונה הטובה ביותר עבור מכרסמים תהיה אוכל חי וטרי, מלא ברכיבים תזונתיים, אבל מפני שקרוב לוודאי שרוב האנשים לא יטרחו לספק למכרסמים שלהם מזון מסוג זה, האפשרות השנייה בעדיפותה היא להאכיל אותם באמצעות שילוב של ירקות ופירות טריים וכמויות קטנות של מזון תעשייתי למכרסמים.

חשוב שהמזון למכרסמים שאתם קונים יכיל לפחות 16% חלבון וששיעור השומן שלו יהיה בין ארבעה לחמישה אחוזים.

הימנעו ממזונות למכרסמים המבוססים על תערובת זרעים ודגנים

אנשים רבים מאכילים את המכרסמים שלהם במזונות המורכבים בעיקר מדגנים וזרעים, אך הבעיה במזונות מסוג זה היא שהם מכילים כמויות מופרזות של שומן וסוכר.

למכרסמים יש נטייה להשמין, ובמקרים מסוימים אפילו לסבול מתת תזונה, עקב צריכת התערובות האלה, מפני שיש להם נטייה לבחור את החלקים האהובים עליהם, תוך כדי התעלמות משאר הדברים הנחוצים להם.

תבחרו מזון דל שומן

למכרסמים כגון ארבנים ושרקנים יש נטייה להשמין יתר על המידה.

תוסיפו לכך את העובדה שבמקרים רבים הם מעבירים חלק ניכר מהחיים שלהם בתוך כלוב, מה שמונע מהם לעשות פעילות גופנית במידה מספקת, וכתוצאה מכך הסיכויים שלהם להשמין גדולים למדי.

לכן, כאשר אתם קונים מזון למכרסמים, חשוב שתעדיפו מזון דל בשומן.

תלמדו מה כולל מזון למכרסמים שנחשב איכותי באמת

מזון איכותי למכרסמים אמור ללכלול כ-14% חלבון, 25% סיבים וכ-4% שומן.

כאשר אתם קונים מזון למכרסמים שלכם, חשוב שהוא לא יכול הרבה פחמימות, עמילן ושומן, ושלא יהיה מבוסס על תירס או אפונה. למידע בנושא מזון לזוחלים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »