מה הסיבות העיקריות לגירושים

נדמה כי הדור של היום סובל יותר מאי פעם ממכת הגירושין. יש לכך כמה וכמה סיבות וחשוב לשים לב אליהם. אם רק נדע מה גורם להם, אולי נצליח להתמודד מול אותן עילות גירושין ואולי אף להוריד את אחוזי הגירושין.

אז ראשית נתחיל לבדוק מה גורם למעשה לגירושין

חוסר התאמה – על פי רוב יחליטו בני הזוג החפצים להתגרש, כי הם למעשה לא מתאימים וכעל כן אין מנוס מפירוק החבילה. אז נכון שלא כל זוג הוא זוג מתאים ואם נעמיק מעט לחשוב על העניין, נגיע מהר מאוד למסקנה שלמעשה אין בכלל זוג מתאים. כל אחד גדל על קרקע אחרת, כל אחד רוצה דברים אחרים, כל אחד מגיע אל חיי הנישואין עם פנטזיות אחרות כך שברור שבלי רצון לגשר על הפערים, חוסר ההתאמה תבלוט מאוד והגירושים יהיו בלתי נמנעים.

חילוקי דעות – תמיד כאשר ישנם שני אנשים יהיו שתי דעות. הבעיה היא שלעיתים, חילוקי הדעות הן כל כך קיצוניים עד שבני הזוג לא מצליחים לגשר עליהם ואם אין רצון להתגבר על חילוקי הדעות ולעשות את זה ברוח טובה, הרי שזה יוביל גם כן לחילוקי דעות.

כך שלמעשה אפשר לתלות את הבעיות שמתעוררים בין בני זוג פשוט ב'אגו' מפותח מידי. אם אף אחד לא רוצה לוותר וכל צד מושך לצד שלו בלי לוותר או להתפשר על שום דבר, הרי שהגירושים יהיו עבורם המוצא האחרון.

אז אפשר לקרוא לגירושים פתרון? זה לא ממש פתרון, קראו בהרחבה. האדם שחווה גירושין עשוי לסחוב את הטראומה הזו למשך זמן רב. גם אם הוא ירצה להינשא בשנית, זה כבר לא יהיה פשוט כל כך.

בגידה – עבור זוגות רבים הגירושים מתרחשים בעקבות בגידה של אחד מהצדדים. בגידה עשויה במקרים רבם להיות ממש בלתי נסלחת ואם זה קורה, לעיתים ממש אי אפשר להבליג ולהמשיך הלאה. או אז הגירושים בהחלט עשויים להיות לגמרי בלתי נמנעים.

בכל מקרה תמיד כדאי לזכור ולדעת כי שמירה על הבית זהו ערך עליון ואם יש אפשרות לגשר – זה חשוב מאוד!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הכל על עיצוב אופנה מעשית

יש תחומי לימודים שהם תיאורטיים לגמרי. הרבה דיבורים ודעות, הרבה שמות וכללים אבל למעשה אין שם כלום. יש אנשים שזה מתאים להם. אבל יש תחומים

קרא עוד »