בעיות משקל אצל חתולים – מה עושים?

בעיות משקל עלולות להיות בעיה רצינית. כי תוצאה של משקל לא תקין היא בעיות בריאות חמורות מאוד, כאלו שמהוות גורם מעיק ומשמעותי מאוד, שעלול להביא להחמרה של ממש במצב הבריאותי. ולכן, כל מי שמגדל חתול כחיית מחמד חייב להיות ערני לעניין, ולעקוב אחרי מצבו של החתול. אמנם כמי שרואה את החתול באופן יומיומי קשה לזהות שינוי שמתרחש בהדרגה. אבל אם נזכור כי הבר חשוב מאוד, וכי שינויים במשקל עלולים להיות מסוכנים, נקדיש לכך את הזמן ונתייחס לעניין.

משקל עודף אצל חתולים

אמנם במרבית המקרים חתולים לא נוטים לאוכל מעבר לצרכיהם. אבל גם הם עלולים להגיע למשקל עודף. וזאת כתוצאה מבעיה בריאותית או מאוכל שאינו מתאים להם. במקרים כאלו יהיה עלינו לפנות עם החתול לווטרינר כדי לבדוק מה ניתן לעשות, וכיצד אפשר למנוע את ההשמנה הזו. במקרים נוספים המשקל העודף עשוי לנבוע גם מעצלות של החתול וחוסר בפעילות גופנית. במקרים כאלו יהיה עלינו לעודד את החתול לבצע פעילות מתאימה על מנת למנוע את ההשמנה.

חסר במשקל

חתולים עלולים להגיע גם למצבים של ירידה במשקל. מצב זה מתאפיין בירידה בתאבון ובתזונה לא הולמת. הן מבחינת כמות והן מבחינת איכות המזון או ההתאמה לצרכי החתול. במקרה כזה ייבדק החתול במקצועיות ונקבל הכוונה לבחירה של מזון מתאים לחתול. המזון שיספק לחתול כמות הולמת של כל המרכיבים הנחוצים לו, מזון כמו גו לחתולים שיעזור לו להתאושש ולקבל תאבון ולחזור לעצמו ולמשקל המתאים לו.

האוכל, תוספי מזון וטיפול הולם

כל חתול זקוק לטיפול הולם על מנת שהוא יעלה במשקל בהתאם לעקומות הגדילה ולפי הכללים, והוא יוכל להתפתח כראוי. בכל מקרה בו מגלים כי אין הדבר כך יהיה עלינו למצוא מענה רפואי מתאים. כזה שיעזור לנו להגדיר מה מתרחש עם החתול שלנו, ומה גורם לכך שהוא מפתח בעיות משקל. ייעוץ ווטרינרי יוכל להביא תועלת מרובה. במיוחד אם הווטרינר מכיר את החתול שלכם מהעבר, והוא יוכל לאבחן את המצב ולקבוע מה ניתן לעשות כדי להתגבר על בעיית המשקל.

קראו עוד על: משחקים לכלבים באתר רויאלפט

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דובי ענק

מי צריך דובי ענק

כל אחד יכול ליהנות מדובי ענק וחמוד, אשר ניתן לו במתנה על ידי אדם אהוב ויקר. הדבר נכון הן עבור מבוגרים והן עבור ילדים, היות

קרא עוד »
מגפונים

מגפונים

היום ניתן למצוא לא מעט אנשים שמשתמשים במגפון לצורך הפגנה, טיול קבוצתי וכמובן לצרכים משטרתיים. מדובר על מערכת הגברה ניידת פשוטה וקלה לתפעול, לכן היא

קרא עוד »
מיתרים לגיטרה אקוסטית

כמה עולה גיטרה אקוסטית?

כמו בכל פעם שאתם נכנסים אל חנות כלי הנגינה, ההתרגשות לקראת רכישת גיטרה חדשה מורגשת באוויר. במיוחד אם מדובר על רכישה ראשונה של גיטרה אקוסטית.

קרא עוד »