איך מתכוננים למבחן דולינגו?

איך מתכוננים למבחן דולינגו?

מבחן דולינגו (או Duolingo באנגלית) הוא מבחן שליטה בשפה האנגלית. המבחן הנו מבחן ממוחשב, אדפטיבי ברובו, המיועד להערכת השליטה שלכם בשפה האנגלית כשפה זרה. מבחן זה החל לפעול בשנת 2018 ונחשב למבחן מקביל למבחנים הוותיקים יותר הPTE, IELTS והTOEFL. מבחן דולינגו בנוי בצורה כזו של שאלות שהסדר שלהן אינו ידוע מראש והוא תלוי בתשובות של הנבחן. בדרך כלל המבחן יתחיל משאלות ברמת קושי קלה-בינונית ובהתאם לתשובות הנבחן הרמה תעלה/תרד בשאלות הבאות. אחד היתרונות הגדולים של מבחן זה הוא שניתן לבצע אותו מהבית ללא צורך בהגעה פיזית למקום מסוים. פשוט נרשמים באתר המבחן וניתן לבצע אותו עד 90 יום ממועד ההרשמה.

מבנה המבחן:

המבחן מחולק לחלק אדפטיבי, משימת כתיבה ומשימת דיבור. את הציון תקבלו על החלק האדפטיבי הכולל 10 סוגים של שאלות, 5 עיקריים ו5 משניים. בכל סוג שאלות תישאלו מספר שאלות. בדרך כלל בחלק הראשון יהיו 6 שאלות מכל סוג ובחלק השני 1-3 שאלות בהתאם לסוג השאלה ומצב הנבחן. בחלק הראשון של סוגי השאלות העיקריים יהיו משימות של השלמת מילים, זיהוי מילים מקבצי שמע, זיהוי מילים מקטעי קריאה, שאלת הכתבה והקראה של טקסט. בחלק השני יהיו משימות של תיאור תמונות בכתב או בעל פה, משימות כתיבה ועוד. בסך הכול מבחן דואולינגו, כמו מתחריו העיקריים, מבוסס גם הוא על 4 חלקים: קריאה, כתיבה, שמיעה ודיבור.

איך נתכונן למבחן?

כדאי יהיה לקחת קורס דולינגו ללימוד מתקדם של מבנה המבחן וטיפים חשובים למבחן עצמו. חשוב להרחיב את אוצר המילים שלכם באנגלית, לקרוא ספרים באנגלית, לדבר באנגלית כמה שאתם יכולים כדי לשפר גם את החלק הזה ועוד. אבי יולזרי, בעל ניסיון של מעל 20 שנים בתחום הכנות למבחני שליטה בשפה האנגלית, הכנות לפסיכומטרי וכן מבחני יכולת ושליטה בשפה – מזמין אתכם לקורס דולינגו הראשון והיחיד מסוגו בישראל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך בוחרים הדפסים לבית ולמשרד בצורה נכונה
כשאנחנו ניגשים לעצב בית או משרד, אחד הפרטים בהם נרצה להשתמש, הן תמונות או ציורים. אנחנו נרצה לתלות...
קרא עוד »
יונ 08, 2021
איך לבחור תכשיטים לנשים?
מה המשימה הכי קשה שתוכלו לחשוב עליה? נכון, לבחור תכשיט לאישה. ככל שהיא אוהבת יותר להשקיע בעצמה...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
רהיטי נוער – 3 דגשים חשובים
כאשר מתכננים חדרים לבני נוער, הן לבנים והן לבנות יש לשים דגשים על כמה היבטים אשר חשובים מאד לבני...
קרא עוד »
פבר 03, 2020