איך לעצב חדרי תינוקות בצורה פרקטית?

עיצוב חדרי תינוקות הוא אחד הפרויקטים הנחמדים ביותר למשפחה צעירה ובמיוחד אם מדובר בילד הראשון שמצטרף לזוג הצעיר.

נראותו של חדר התינוקות

המגמה היא לנצל את המרחב על פי צורתו הגיאומטרית של החדר ולאחסן בו את כל הפריטים הנחוצים לתינוק בחודשים הראשונים. עם זאת, המטרה היא לא להעמיס את כל החדר בחפצים מיותרים כדי ליצור חלל גדול ונעים ככל האפשר, בין החפצים השונים שיוצבו בחדר.

כדי לשלב בין הצרכים וליצור את הפרקטיות המקסימלית, רוכשים רק את הדברים הנחוצים ולא ממלאים את החדר במוצרים שאינם נחוצים בשלבים הראשונים.

הצבת הרהיטים במרחב החדר

כאשר מודדים את מידות האורך והרוחב וחושבים היכן למקם כל רהיט, החשיבה היא לא להציב את המיטה מתחת לחלון, כדי שלא יהיה לתינוק קר בימים החורפיים. לכן ממקמים את המיטה בצמוד לקיר אחר. אפשר לרכוש שידה מרובעת ובה כמה ארוניות, או לחלופין שידה ארוכה שיש בה שטח אחסון גדול יותר.

אופציה נוספת היא להתקין ארון גדול של שתיים או של שלוש דלתות ובו תכנון פונקציונלי של מדפים בנוחות מקסימלית שיספיקו לכל הביגוד, השמיכות ופריטים נוספים של התינוק. כאשר קונים ארון אפשר להסתפק בשולחן החתלה נוח מאד, שאינו תופס שטח נרחב.

אפשר להוסיף על אחד הקירות כמה מדפים עבור הספרים והמשחקים, או ארונית נמוכה כדי שבשלב מאוחר יותר התינוק יבחר את הצעצוע האהוב עליו.

כורסת הנקה

פריט חשוב מאד בחדר היא כורסת הנקה ובמיוחד בשנה הראשונה. נוח מאד לשבת על הכורסה ולהעניק לבייבי את הארוחה המזינה שלו בנוחות מקסימלית ולאחר שהוא שבע להעביר אותו לרוקר שלו, כדי שינוח ויעכל את המזון או ינמנם לו.

> קראו גם על חדרי ילדים ונוער!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגים של פולי קפה

מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל שנוכל לפתוח את היום, ובמהלכו נשתה מספר

קרא עוד »