היכן ניתן לרכוש כסאות לבתי כנסת?

היכן ניתן לרכוש כסאות לבתי כנסת?

חזות בית הכנסת מבחוץ ובטח שמבפנים, והנראות הכללית שבתוכו, היא חלק עיקרי שחשוב שיהיה בבית תפילה לאלוקים. זהו המקום הכי קדוש כבית תפילה בזמן שאין לנו בית מקדש קיים. בזמן כזה, בית הכנסת נחשב לבית מקדש מעט ובמקום זה ראוי לנהוג בכבוד וצניעות.

איזה כיסאות כדאי לקנות לבית כנסת?

בתי הכנסת לאורך השנים התחלקו להמון עדות ומנהגים שונים. למשל בית כנסת אשכנזי בדרך כלל ישמור על סגנון מסוים משלו ולא יראה כבית כנסת ספרדי. זה נכון לגבי בתי כנסיות מרוקאים, טריפוליטאים, תימנים, פרסים, עירקים וכו', כל בית כנסת משמר צורתו הפנימית עם השנים

בבתי כנסיות מרוקאים כמשל, נהוג להרבות בצבעים חזקים על קירות בית הכנסת ולרוב המושבים שם יהיו בצבע בורדו וחלקם עם שמיכות וכריות צבעוניות הנותנות הרגשה מאוד ביתית וחמימה שתגרום לבאים בשעריה הרגשה אחידה ומזמינה.

היכן ניתן לרכוש כסאות לבית כנסת?

מאוד תלוי לאיזו מטרה נרצה את הכיסאות, אם לתוך בית הכנסת או מסביבו או במטבח.. רצוי שלכל מקום בבית האלוקים יהיה כיסא מכובד לכשעצמו. בבית הכנסת עצמו, ראוי שהיו הכיסאות הכי יפים שניתן למצוא המתאימות לבית הכנסת. בשאר האזורים ניתן לשים כיסאות פשוטות יותר.

ישנם נגריות כמו הוד והדר בגבעת ברנר שכל מרצם ומקצועיותם מוקדש להקמת ארונות קודש, בימות תפילה במרכז בית הכנסת, כסאות לבית כנסת מעוצבים בגימור מרהיב המתאימות לבית כנסת, חדרי קודש ובעצם לכל מוסד תורני המעוניין ביוקרה אך גם בצורה מיוחדת השמורה לבתי כנסת.

איך אדע אילו כסאות מתאימות לבית הכנסת?

כאמור, לכל בית כנסת עיצוב משלו אך במידה ותרצו לחדש או להקים בית כנסת לעילוי נשמת קרובי משפחה, נסו להבין איזה סגנון יתאר יותר את הערכים שלכם או המראה שאיתו תרגישו הכי קרוב לחמימות שבית הכנסת אמור לתת כבית תפילה להשם.

כדאי תמיד להתייעץ לפני עיצוב בית הכנסת. מקום זה ישאר שנים רבות בסגנון שעיצבתם. הקמת כל הרהיטים שבו לא זולים ועל כן בידקו וקיבעו סגנון מסוים למשך שנים רבות.

חפשו גם ריהוט מוסדי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סגירת חורף – פתרון מעולה לכל עונות השנה
עדיין מתלבטים האם לסגור את המרפסת בעזרת סגירת חורף מתקדמת? בואו נחשוב על כך יחדיו; שבת חורפית במיוחד...
קרא עוד »
יול 18, 2019
אם התבלינים שאתם מכירים הם רק מלח ופלפל, כדאי שתכנסו
אם יצא לכם לגשת לארון בו אמורים להיות התבלינים וכל מה שנתקלתם בו זה מלח ופלפל, הרי שאתם תהיו חייבים...
קרא עוד »
נוב 29, 2019
הדס פתרונות סינון מציעה מבחר ברי מים מתקדמים
ברי מים הם מיכלי מים המספקים מקור מי שתייה לאנשים החיים באזורים בהם הקרקע יבשה וקשה. בר המים הוא כלי...
קרא עוד »
נוב 30, 2022