אילו חיסונים לכלב הם בגדר חובה?

אם אתם מגדלים כלב אתם צריכים לדעת זאת – זה לא מספיק רק לדאוג לאוכל ולמקום לישון. אתם חייבים לבצע פעולות נוספות שאולי יטריחו אתכם מאוד, אבל כאשר טובת הכלב ואיכות החיים המשותפת שלכם לנגד העיניים, זו הדרך היחידה ואי אפשר להפחית מטלות. אז מלבד לאילוף, לתזונה ולטיולים המשותפים שלכם אתם חייבים להיות מודעים לחיסונים שהכלב שלכם צריך לקבל. אלו חיסונים לכלבים שמוגדרים כצעד שהוא חובה למען בריאות הכלב. כי זאת יש לדעת – מחלות מסוימות קל למנוע בעזרת חיסון, אבל אם הכלב כבר נדבק במחלה התוצאות עלולות להיות עגומות מאוד.

חיסונים שהם ממש חובה לכל כלב

  1. פרוו – זו מחלת גורים שכיחה שעלולה להיות קטלנית. החיסון ניתן לגורי כלבים בהיותם בני שישה שבועות.

           משושה – חיסון  משושה שכולל בתוכו הגנה מפני שש מחלות שונות שטומנות בחובן סכנות          לכלבים ולגוריהם. חיסון זה ניתן בשלוש פעימות. החיסון הראשון ניתן כבר בהיות הגור בן כשישה עד שמונה שבועות. במרווחים של שבועיים צריך לחזור על החיסון. לאחר גיל שנה ניתן חיסון זה פעם בשנה לכל כלב.

  1. כלבת – חיסון שניתן לכלבים החל מגיל שלושה חודשים. החיסון ניתן כנגד מחלת הכלבת שהיא מדבקת גם בני אדם. גם את החיסון הזה יש לתת לכלבים פעם בשנה. בעת מתן החיסון הראשון נגד כלבת מחדירים גם שבב אלקטרוני.
  2. תולעת הפארק – תולעת הפארק הינה תולעת קטלנית שחודרת לתוך גופו של הכלב והיא עלולה להביא למוות. חיסון זה הינו זריקה מיוחדת שיש לתת אותה אחת לשלושה חודשים. נכון יותר להגדיר את הזריקה כטיפול מונע ולא כחיסון ממש.

יש לקבל המלצות מוטרינר מקצועי ואמין שילווה את רוטינת החיסונים של כלבם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עוגות מעוצבות לימי הולדת בהתאמה אישית
מחפשים להפתיע את החוגג או החוגגת בעוגה מרהיבה? עוגות מעוצבות לימי הולדת בהתאמה אישית הן התשובה. עוגות...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
סוגים של פולי קפה
מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
יוצאים לקמפינג? 4 מוצרים לקמפינג המושלם
אוהבי הקמפינג אוהבים מאד לשהות בטבע במשך כמה ימים של חופשה אמיתית. בדרך כלל מדובר בחופשה של משפחה או...
קרא עוד »
אוג 27, 2020