האם יש דבר כזה אבקת חלבון לנשים?

כשמדברים על חלבון אנחנו צריכים תחילה להבין מספר נקודות חשובות הקשורות לחלבון. למה החלבון כה חשוב לגוף שלנו? מה החלבון מועיל לגוף ומה תפקידו? מתי יש לצרוך חלבון? איך נשיג את הכמות הנכונה ומהי ההשפעה של החומר על המשקל שלנו ועד כמה זה משפיע על התזונה הבריאה שלנו? בשורות שלפניכם נביא את כל המידע שתרצו לדעת על חלבון בכלל ועל אבקת חלבון  לנשים, ונבין האם באמת קיים הבדל בין גברים לנשים?

חלבון – לגברים בלבד?

בעבר, השימוש הפופולרי ביותר בחלבון היה בעיקר על ידי גברים. נשים נמנעו בדרך כלל מהשימוש באבקת חלבון, דווקא מהסיבה שהגברים כן השתמשו באבקה – הגדלת מסת השריר. מכיוון שהחלבון עוזר מאוד להגדיל את מסת השריר, מפתחי גוף רבים משתמשים באבקת חלבון. אך נשים שלא רוצות כמובן להתנפח, נמנעו מהשימוש בחלבון.

אך כיום אנו יכולים לראות שישנן רבות שמשתמשות באבקת חלבון לנשים. הסיבה לכך היא מכיוון שעם הזמן, הבנו שחלבון יכול גם להועיל לשיפור הסיבולת הגופנית ולבניית כוח. וללא כל קשר למגדר, החלבון יכול לעזור הרבה מאוד בכל פעילויות הספורט והכושר.

איכות או כמות

עם זאת, עדיין קיימים הבדלים בין אבקת חלבון לנשים, לאבקה רגילה. מכיוון שלגוף הנשי ישנם דרישות שונות מהגבר, שבדרך כלל דורש כמות גדולה של חלבונים, מינרלים ופחמימות. הרי שנשים צריכות יותר ויטמינים וחומצות.

כמו כן, חשוב לבדוק את כמות האבקה ולא את איכותה. מכיוון שיש הבדל בין גברים לנשים בכמות הנדרשת לגוף שלהם לצורך פעילות גופנית. אם לדוגמה גבר המבצע פעילות גופנית 3 פעמים בשבוע יצטרך 2 גרם חלבון לכל קילו, הרי שאישה תזדקק לכמות חלבון קטנה ב – 30 גרם.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אילו סוגי מסורים קיימים

אילו סוגי מסורים קיימים

מסור נחשב לכלי עבודה פרקטי ושימושי בעיקר עבור עבודות נגרות, כיוון שמבנה וחוזק המסור מאפשר לחתוך בקלות יחסית מגוון לוחות עץ וכך לעצב ולהרכיב שלל

קרא עוד »