מה כרוך בהוצאת ספר דיגיטלי?

הצטרפות לפלאפון עדיין כדאית בעידן התקשורת המשולבת

חושבים להוציא לאור ספר דיגיטלי? שמעתם שזו אפשרות קלה ופשוטה יותר? אכן, הדברים נכונים. אבל אם ברצונכם להוציא לאור ספר דיגיטלי ולהצליח בכך, חשוב לדעת מה כן מוטל עליכם לעשות, ואילו שלבים חשובים יהיה עליכם לעבור. שימו לב – בספר דיגיטלי יש גם תהליכים שאינם קיימים בהוצאה לאור של ספר רגיל.

שלבים בהוצאת ספר דיגיטלי

  1. חומרים ותכנים – כל ספר דיגיטלי כולל לפני הכול חומרים ותכנים. התכנים עשויים להיות טקסטים ותמונות. ספר דיגיטלי יכול לעסוק בנושאים מקצועיים וכן בהעברת מסרים מסוגים שונים. תמיד יש לעבוד על החומרים ולעבד אותם כראוי, וזאת כדי שהם יוכלו להיות מוכנים לקריאה. בשלב זה למעשה אין הבדל בין ספר מודפס לספר דיגיטלי. 
  2. עריכה והגהה לשונית – לאחר סיום הכתיבה צריך החומר לעבור שלבים של עריכה והגהה. וזאת כדי להבטיח כי מדובר על תכנים איכותיים ברמת עריכה גבוהה. שהחומר מוכן להפצה וכי הקריאה תהיה מובנת, נוחה ונעימה.
  3. עיצוב גרפי – העיצוב הגרפי הוא חלק מרכזי מאוד בכל הוצאה לאור של ספר. שכן הנראות מהווה מרכיב משמעותי מאוד. העיצוב יכלול בחירת אלמנטים, פונטים מתאימים, עימוד מוצלח וכן בחירת צבעים מתאימים לאווירה אותה רוצים להשיג.
  4. תוכן העניינים – בכל ספר יש בראשיתו או בסופו חלק של תוכן העניינים. חלק זה מפרט את התכנים שיוצגו בספר לכל אורכו. בשונה מספר רגיל, בספר דיגיטלי ניתן להפוך את תוכן העניינים לכרטיסיית ניווט שמאפשרת לנו לגשת לכל פרק בספר בצורה נוחה ומהירה מאוד.
  5. שילוב קישורים – בנוסף יש אופציה מעולה שמאפשרת לנו לשלב בתוך הספר קישורים לאתרים או לדפי אינטרנט מסוימים. כך נוכל להפנות קוראים לאתר שלנו או לאתרים רלוונטיים אחרים להעשרת הידע ולמציאת סימוכין לדברים שהובאו בספר.
  6. הפצה ומכירה – לאחר שהספר עוצב ונסגר בקובץ בפורמט המתאים, הספר מגיע לשלב ההפצה והמכירה שלו. את אלו ניתן לבצע באמצעות חברות הפצה לספרים דיגיטליים, או באמצעות אתר הבית שלכם. פרסום ומיתוג הספר הינם חשובים מאוד ליצירת עניין בספר שלכם.
    מוזמנים להתייעץ עם ניב הוצאת ספרים בנושאי הוצאה לאור.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אולם אירועים לאירועי חברה
אולם אירועים הוא סוג של בניין המשמש בדרך כלל כאולם תצוגה, חדר ישיבות או תיאטרון. הוא משמש לעתים קרובות...
קרא עוד »
אוק 21, 2022
חבילות ספא – כיצד בוחרים חבילה למתנה
אחת המתנות היפות והמיוחדות ביותר שאנחנו יכולים להעניק לבני משפחה או חברים, היא הזמנה לחבילת ספא. היום...
קרא עוד »
נוב 06, 2021
מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אוכל לכלבים?
כולם יודעים את זה כי מאז ומעולם שימש הכלב החבר הטוב ביותר של האדם וכך גם הרצון לדאוג לצרכיו ורווחתו....
קרא עוד »
אפר 19, 2022