מה כרוך בהוצאת ספר דיגיטלי?

חושבים להוציא לאור ספר דיגיטלי? שמעתם שזו אפשרות קלה ופשוטה יותר? אכן, הדברים נכונים. אבל אם ברצונכם להוציא לאור ספר דיגיטלי ולהצליח בכך, חשוב לדעת מה כן מוטל עליכם לעשות, ואילו שלבים חשובים יהיה עליכם לעבור. שימו לב – בספר דיגיטלי יש גם תהליכים שאינם קיימים בהוצאה לאור של ספר רגיל.

שלבים בהוצאת ספר דיגיטלי

  1. חומרים ותכנים – כל ספר דיגיטלי כולל לפני הכול חומרים ותכנים. התכנים עשויים להיות טקסטים ותמונות. ספר דיגיטלי יכול לעסוק בנושאים מקצועיים וכן בהעברת מסרים מסוגים שונים. תמיד יש לעבוד על החומרים ולעבד אותם כראוי, וזאת כדי שהם יוכלו להיות מוכנים לקריאה. בשלב זה למעשה אין הבדל בין ספר מודפס לספר דיגיטלי. 
  2. עריכה והגהה לשונית – לאחר סיום הכתיבה צריך החומר לעבור שלבים של עריכה והגהה. וזאת כדי להבטיח כי מדובר על תכנים איכותיים ברמת עריכה גבוהה. שהחומר מוכן להפצה וכי הקריאה תהיה מובנת, נוחה ונעימה.
  3. עיצוב גרפי – העיצוב הגרפי הוא חלק מרכזי מאוד בכל הוצאה לאור של ספר. שכן הנראות מהווה מרכיב משמעותי מאוד. העיצוב יכלול בחירת אלמנטים, פונטים מתאימים, עימוד מוצלח וכן בחירת צבעים מתאימים לאווירה אותה רוצים להשיג.
  4. תוכן העניינים – בכל ספר יש בראשיתו או בסופו חלק של תוכן העניינים. חלק זה מפרט את התכנים שיוצגו בספר לכל אורכו. בשונה מספר רגיל, בספר דיגיטלי ניתן להפוך את תוכן העניינים לכרטיסיית ניווט שמאפשרת לנו לגשת לכל פרק בספר בצורה נוחה ומהירה מאוד.
  5. שילוב קישורים – בנוסף יש אופציה מעולה שמאפשרת לנו לשלב בתוך הספר קישורים לאתרים או לדפי אינטרנט מסוימים. כך נוכל להפנות קוראים לאתר שלנו או לאתרים רלוונטיים אחרים להעשרת הידע ולמציאת סימוכין לדברים שהובאו בספר.
  6. הפצה ומכירה – לאחר שהספר עוצב ונסגר בקובץ בפורמט המתאים, הספר מגיע לשלב ההפצה והמכירה שלו. את אלו ניתן לבצע באמצעות חברות הפצה לספרים דיגיטליים, או באמצעות אתר הבית שלכם. פרסום ומיתוג הספר הינם חשובים מאוד ליצירת עניין בספר שלכם.
    מוזמנים להתייעץ עם ניב הוצאת ספרים בנושאי הוצאה לאור.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קניית לייקים

קניית לייקים הפכה לנוהג נפוץ בקרב אנשים שרוצים לצבור פופולריות ברשתות החברתיות. עם זאת, ישנם חסרונות רבים בקניית לייקים וחשוב לדעת מהם הסיכונים הכרוכים בכך

קרא עוד »

כמה אנשים להזמין לחתונה?

הזמנות לחתונה הן דרך לספר לחברים ולמשפחה על החתונה הקרובה שלך. הם נשלחים בדרך כלל 6-8 שבועות לפני תאריך החתונה ומספר האורחים שאתה מזמין תלוי

קרא עוד »

להקת קאברים

תכנון של אירוע מיוחד יכול להיות מרגש ומותח, אך גם מבלבל מאוד כיוון שיש לא מעט דברים להתעסק איתם – ביניהם ספקים ובעלי מקצוע שיש

קרא עוד »