תהילים

ספר התהלים הוא ספר אותו כתב דוד המלך עליו השלום. זהו ספר שכולו מלא במזמורים הכוללים בקשות, הודיות, שבח ותפילות.

כאשר יהודי נמצא במצוקה והוא רוצה למצוא לעצמו מפלט כלשהו, מקום שם הוא יוכל לפרוק את אשר על ליבו, הוא בהחלט יכול לעשות זאת עם ספר התהילים. בספר התהילים ישנם פרקי ומזמורים אשר אלו יכולים להתאים למגוון גדול של מצבים ושל מקרים.

כך ישנם פרקי תהילים המתאימים לזמנים של מחלות או למקרים של קשיים מסוגים אחרים. כי דוד המלך סבל מהרבה קשיים בחייו האישיים ועליהם הוא כתב את כל ספר התהילים. הוא עשה זאת על מנת להשאיר לנו את הנכס המיוחד הזה הקרוי ספר תהילים. כך יש לכל יהודי את האפשרת ואת הדרך, להתפלל היטב ולפרוק את כל אשר על ליבו.

 

סובל ממצוקה? ממחלה? קושי בפרנסה? קח את ספר התהילים!

לא כולם יודעים עד כמה אפשר לפעול ואך לשנות גזירות באמצעות קריאה של פרקי תהילים.

אנחנו עדים היום כי בכל פעם שעולה שם של חולה כלשהו מתגייס לו עם ישראל על מנת להעתיר בתפילה עליו. היום מפיצים את ההודעות הקוראות לתפילה באמצעות הדואר האלקטרוני כאשר הרבה אנשים מצטרפים לתפילה באמצעות תוכנה מיוחדת המסדרת את ספר התהילים ואת החלוקה של הפרקים בין המתפללים.

 

כוס ישועות אשא

האמת היא שאת פרקי התהילים אנחנו לא קוראים רק בעת צרה או מצוקה. יש גם הרבה פרקי תהילים שכל מהותם הוא שבח והודיה לבורא עולם.

מי לא מכיר את המזמור – 'מזמור לתודה'?

מדובר בפרק תהילים שרבים אומרים אותו בכל ישועה שהם חווים.

ישנה גם סגוליות מיוחדת לומר את פרק מזמור לתודה כאשר הצרה עדיין לא נפתרה. ההודיה על שם העתיד משפיעה ומזרזת את הישועה.

 

לקריאה נוספת – הרב כמוס עגיב.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למה אנחנו כל כך אוהבים טבעות?

טבעות הן סמל לאהבה ומחויבות. הן משמשות בדרכים שונות כדי לבטא רגשות ורגשות שונים. אנחנו משתמשים בטבעות כבר הרבה זמן. הם משמשים לסמל אהבה, נישואים,

קרא עוד »

הרצאות

הרצאות הן דרך מצוינת ללמוד ולהבין משהו חדש. הם יכולים להיות קצרים או ארוכים, והם יכולים להימסר באופן אישי או באינטרנט. הרצאות מהוות מקור השראה

קרא עוד »