למה קשה ללמוד לנגן על סקסופון?

למידה על סקסופון

יש אנשים שלמשמע סקסופון מיד נמסים ומוכנים להקשיב לעולמי עד. אותם אנשים אומרים לעצמם שאם רק היו יכולים, היו לומדים איך לנגן על סקסופון אבל זה פשוט לא נראה כמו כלי שקל ללמוד איך לנגן עליו. יחד עם הרצון העז ללמוד מגיע גם חשש עמוק שמא הלימודים יהיו קשים מדי והידע בסקסופון לא יספיק בשביל באמת לנגן עליו. 

השאלה האמיתית היא האם באמת קשה ללמוד לנגן על סקסופון? 

בדומה ללמידת שפות, גם ללמוד על סקסופון הוא למידה של שפה, תווים וצורת הנשיפה שתוביל לטון הנכון. אמנם היכולת לנשוף לתוך הסקסופון מיד תניב צליל, אין זה אומר שזה הצליל הנכון, אליו אתם מכוונים. 

אז כן, ללמוד איך לנגן סקסופון יכול להיות קל. להוציא טון מכלי נגינה יכול להיות בהחלט קל. אך לדעת איך לנגן עליו ולשלוט ביכולות שלו, זוהי הדרך שנקראת לרוב קשה. 

למידה על סקסופון מביאה איתה הבנה ולמידת הכלי עצמו, החלקים ממנו הוא מורכב ואיזה צליל הוא אמור להפיק. לאחר מכן, החלק המעשי, אותו אתם צריכים לזכור בסופו של דבר, בעל פה ועל ידי קריאת תווים. 

אבל החלק הקשה באמת הוא השליטה בנשימה. היכולת למלא את הריאות ולשלוט בכמות האוויר אותה אתם צריכים בכדי להפיק צלילים שונים בהתאם לאצבעות המכתיבות את הטונים. 

כל אלו יחד מרכיבים את נגינת הסקסופון וזוהי למידה שמצריכה אימונים חוזרים ונשנשים, הרצון האמיתי ללמוד לנגן והדבקות במטרה הסופית שהיא לנגן ביד רמה. 

לסיכום,

ללמוד לנגן על סקסופון בבית ספר למוסיקה YAMAHA יכולה להיות חוויה מהנה וקשה בו זמנית. כמו כל לימודים שתבחרו בהם, יהיה לכם קשה, תתקדמו לאט לאט ויום אחד תהיו כל כך טובים, תסתכלו לאחור וכל מה שתזכרו זה את ההנאה וההשקעה שהשקעתם בעצמכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תכשיטים לכלות
איך לבחור תכשיטים לכלות זו שאלה נפוצה שכלות רבות צריכות לשאול. הם רוצים למצוא את התכשיט המושלם שהם...
קרא עוד »
אוק 21, 2022
בורג' בנימינה – גן אירועים בטבע
מתחתנים או עומדים לקיים אירוע כזה או אחר בזמן הקרוב? חולמים על מתחם אירוח פסטורלי ומרהיב ביופיו בו...
קרא עוד »
אפר 12, 2019
החשיבות של בובות לילדים אשר אינן ממותגות
כל ילד אוהב לשחק עם בובות. האמת היא שמשחק עם בובת מזוהה יותר מכל עם בנות. ילדות הן אלה שאוהבות לטפל...
קרא עוד »
אוג 28, 2019