הרב דב קוק ובין אדם לחברו

את שמו של הרב דב קוק מטבריה שמעו רבים מאיתנו לראשונה כאשר רון קובי כיהן כראש עיריית טבריה. לאור מאבק עז שנוצר בין ראש העירייה לבין הרב קוק נוצר מצב בו הרב הודיע שהוא עוזב את העיר, אך לבסוף – כולנו יודעים – רון קובי הודח מראשות העירייה והרב קוק נשאר לכהן כרב העיר.

כאמור, הרב דב קוק מכהן כרבה של טבריה מזה שנים רבות כאשר קודם לכן הוא כיהן כראש כולל בעיר והתגורר בצפת הסמוכה. הרב קוק נחשב לאחד מהרבנים שעוסקים רבות בתורת הנסתר והוא לומד את ספרי הקבלה מתוך פרישות מיוחדת.

הנהגותיו המיוחדות של הרב דב קוק

אחת מהנהגותיו המיוחדות היא בעניין התפילה. הרב מסוגל לעמוד בתפילתו למשך שעות ארוכות, כאשר תפילת יום חול רגילה נדמית כתפילת נעילה של יום כיפור ויכולה להימשך מעל ל- 5 שעות. אנשים רבים מגיעים לטבריה רק בשביל לזכות לצפות ברב מתפלל ולשאוב ממנו השראה לתפילה טהורה.

מחפשים אתר חדשות כשר? הקליקו על הלינק >>

הרב נוהג גם להתעטף בעשרות טליתות צמר על פי מנהגי קבלה שונים כאשר הוא אינו שם אל ליבו את מזג האוויר השורר בחוץ; קיץ או חורף, גשם או שמש וכן נוהג ללבוש פתיל תכלת בציציותיו אשר לפי שיטתו ראוי לעשות כן. כמו כן נוהג הרב להתעטר בתפילין במהלך כל שעות היום וכן ממליץ למקורביו לנהוג כך. 

הרב דב קוק ובין אדם לחברו

הרב קוק ידוע בהקפדתו על עניינים שבין אדם לחברו והוא מכבד כל אדם באשר הוא, גם נכאי רוח ואנשים שלא שפר עליהם גורלם אשר לעיתים מציקים לו ומטרידים אותו. הרב מנחם כל אחד, מעודד כל אדם בענייניו ומסייע למי שצריך במישור הנפשי וכן בעניינים כספיים.

למידע אודות חייו של הרב קנייבסקי, הקליקו על הלינק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למה אנחנו כל כך אוהבים טבעות?

טבעות הן סמל לאהבה ומחויבות. הן משמשות בדרכים שונות כדי לבטא רגשות ורגשות שונים. אנחנו משתמשים בטבעות כבר הרבה זמן. הם משמשים לסמל אהבה, נישואים,

קרא עוד »

הרצאות

הרצאות הן דרך מצוינת ללמוד ולהבין משהו חדש. הם יכולים להיות קצרים או ארוכים, והם יכולים להימסר באופן אישי או באינטרנט. הרצאות מהוות מקור השראה

קרא עוד »