הרב דב קוק ובין אדם לחברו

את שמו של הרב דב קוק מטבריה שמעו רבים מאיתנו לראשונה כאשר רון קובי כיהן כראש עיריית טבריה. לאור מאבק עז שנוצר בין ראש העירייה לבין הרב קוק נוצר מצב בו הרב הודיע שהוא עוזב את העיר, אך לבסוף – כולנו יודעים – רון קובי הודח מראשות העירייה והרב קוק נשאר לכהן כרב העיר.

כאמור, הרב דב קוק מכהן כרבה של טבריה מזה שנים רבות כאשר קודם לכן הוא כיהן כראש כולל בעיר והתגורר בצפת הסמוכה. הרב קוק נחשב לאחד מהרבנים שעוסקים רבות בתורת הנסתר והוא לומד את ספרי הקבלה מתוך פרישות מיוחדת.

הנהגותיו המיוחדות של הרב דב קוק

אחת מהנהגותיו המיוחדות היא בעניין התפילה. הרב מסוגל לעמוד בתפילתו למשך שעות ארוכות, כאשר תפילת יום חול רגילה נדמית כתפילת נעילה של יום כיפור ויכולה להימשך מעל ל- 5 שעות. אנשים רבים מגיעים לטבריה רק בשביל לזכות לצפות ברב מתפלל ולשאוב ממנו השראה לתפילה טהורה.

מחפשים אתר חדשות כשר? הקליקו על הלינק >>

הרב נוהג גם להתעטף בעשרות טליתות צמר על פי מנהגי קבלה שונים כאשר הוא אינו שם אל ליבו את מזג האוויר השורר בחוץ; קיץ או חורף, גשם או שמש וכן נוהג ללבוש פתיל תכלת בציציותיו אשר לפי שיטתו ראוי לעשות כן. כמו כן נוהג הרב להתעטר בתפילין במהלך כל שעות היום וכן ממליץ למקורביו לנהוג כך. 

הרב דב קוק ובין אדם לחברו

הרב קוק ידוע בהקפדתו על עניינים שבין אדם לחברו והוא מכבד כל אדם באשר הוא, גם נכאי רוח ואנשים שלא שפר עליהם גורלם אשר לעיתים מציקים לו ומטרידים אותו. הרב מנחם כל אחד, מעודד כל אדם בענייניו ומסייע למי שצריך במישור הנפשי וכן בעניינים כספיים.

למידע אודות חייו של הרב קנייבסקי, הקליקו על הלינק

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרים לפי שעה – איך זה עובד?
אם אתם מחפשים מקום אטרקטיבי וקסום עבור בילוי זוגי לפרק זמן קצר ביממה, חדרים לפי שעה יכולים להיות...
קרא עוד »
אפר 28, 2019
לחברה יש יומהולדת?- כך תבחרו מתנה שהיא הכי תאהב
יום הולדת זוהי הזדמנות מיוחדת בה אנחנו יכולים להפתיע, לשמח, לרגש ולהעניק למי שאנחנו חפצים ביקרו, את מה...
קרא עוד »
פבר 21, 2021
שירותי אחסנה בגוש עציון – שירותי אחסנה ברמה גבוהה
המאמר דן בשירותי האחסון הקיימים בגוש עציון המאמר מספק סקירה כללית של שירותי האחסון העיקריים המוצעים...
קרא עוד »
דצמ 28, 2022