רגישות למתכות – יש תכשיטים שכן מתאימים לכם

לא מעט אנשים גילו בשלב כזה או אחר בחייהם שהם אלרגיים למתכות מסוימות. רגישות למתכות לא חייבת להיות תכונה מולדת, אלא יכולה להופיע עם הזמן, כלומר יתכן שתענדו עגילים במשך חודשים ארוכים וביום בהיר אחד תרגישו שמשהו לא בסדר. מדובר על אלרגיה שעלולה להפריע לא מעט לחיי היום – יום שלכם, היות ורוב האנשים יהיו אלרגיים למתכות הנפוצות ביותר – ניקל וקובלט. מתכות אלו נמצאות במוצרים רבים, כגון אבזמים של חגורות, כפתורי ג'ינס, תכשיטים וכדומה. בדרך כלל, האלרגיה מופיעה רק בגיל מבוגר יחסית, היות והיא נגרמת כתוצאה מחשיפה ממושכת למתכת כזו או אחרת. אומנם מדובר על תופעה שאינה מסכנת חיים, אך זוהי עדיין תחושה לא נעימה שיכולה להציק ולהפריע בחיי היום – יום.

רגישות למתכות – מה ניתן לעשות?

אנשים רבים מגלים עם הזמן שהם אלרגיים למתכות מסוימות, כגון ניקל או זהב. מדובר בסוגי המתכות הפופולאריות ביותר בשימוש התעשייתי, אשר מופיעות במגוון עצום של מוצרים מחיי היום – יום שלנו. סוגרים של חזיות, שעונים, עגילים וכפתורים רבים עשויים מניקל, אשר מגע עמו לאנשים רגישים עלול לגרום לנגעי עור חמורים ביותר. הדבר נכון גם לגבי שרשראות, צמידי ועגילי זהב, אשר לא פעם שימשו אתכם לאורך השנים, אך לאחרונה גורמים להופעה של פריחה, גרד, שלפוחיות וכדומה. מדובר כאמור בתופעות לא נעימות במיוחד, אשר יכולות לפגום באיכות החיים. על מנת למנוע את התופעות האלרגניות האלו, יש צורך פשוט להימנע ממגע עם המתכת הבעייתית. לכאורה מדובר על החלטה קשה, היות ויש צורך לוותר על כל התכשיטים האהובים, אך למעשה זוהי הזדמנות להתחדש בתכשיטים חדשים שלא יגרמו לכם לשום תגובות אלרגיות. ניתן היום למצוא בשוק מגוון אדיר של תכשיטים שונים, העשויים ממתכות שונות שאינן גורמות לשום תגובה אלרגית. מדובר על תכשיטים מעוצבים ואלגנטיים, אשר יכולים להתאים לכל תחומי החיים ולהוסיף סטייל ויופי לכל לוק ולכל הופעה.

לסיכום, רגישות למתכות לא חייבת להשפיע על היכולת שלכם לענוד תכשיטים. כל אחד יכול למצוא היום תכשיטים איכותיים ומעוצבים, אשר עשויים ממתכות ומחומרים שונים שאינם גורמים לתופעות של אלרגיה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא

קרא עוד »