דירוג תקליטים, מה זה אומר?

דירוג תקליטים הוא מערכת דירוג שיושמה על ידי גורמים שונים ונועדה לעזור לצרכנים לקבוע את האיכות של הקלטות מוזיקה.

דירוג השיא מבוסס על סולם של 0 עד 100, כאשר 100 הוא הטוב ביותר. ישנם שני סוגים של דירוג שיא: זהב ופלטינום. חברות תקליטים זהב חייבות למכור יותר מ-500,000 יחידות בשנה ופלטינום חייבת למכור למעלה ממיליון יחידות בשנה.

דירוג שיא הוא אינדיקטור לאיכות המוצר או השירות. מדובר במספר מכוכב אחד עד חמישה שמראה עד כמה משהו עומד בסטנדרטים שהציבה החברה. הדירוגים מבוססים על מה שהלקוחות חושבים על מוצר או שירות ויכולים לשמש כמדריך להחלטות רכישה.

איך זה מתבצע בפועל? 

בתעשיית המוזיקה, תקליטים מדורגים בדרך כלל באמצעות מערכת של 5 כוכבים. מערכת זו אינה בשימוש בתעשיות אחרות ולחלק מהאנשים יש דעות שונות לגבי אופן הדירוג של רשומות.

יש אנשים שחושבים שדירוג צריך להתבסס על גורמים כמו איכות ומקוריות. אחרים מרגישים שזה צריך להתבסס על העדפה אישית.

רשומות דירוג היא משימה סובייקטיבית. ישנם מספר גורמים שקובעים עד כמה תקליט טוב. חלק מהגורמים הללו כוללים את איכות הצליל, המילים של השיר והאווירה הכללית.

הדרך הטובה ביותר לדרג תקליטים היא להיות אובייקטיבי ולספק תיאור ברור של האלבום.הרייטינג צריך להתבסס על עד כמה האלבום עונה על הציפיות של מאזיניו. אלבומים מסוימים עשויים לענות על הציפיות הללו, אבל לא אחרים.

ישנן דרכים רבות לדרג רשומות. כמה מהדרכים הנפוצות ביותר הן על ידי דירוג כמה תקליטים הם מוכרים, באיזו תדירות הם מושמעים ברדיו ועד כמה הם פופולריים בקרב מבקרי מוזיקה.

על מנת לוודא שתקבל דירוג הוגן לתיעוד שלך, עליך לשאול את החברים והמשפחה שלך מה הם חושבים על זה. כדאי גם לדבר עם אנשים שיש להם טעם דומה במוזיקה כמוך.

מתעניינים ברכישת פטיפונים? היכנסו >>

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מוצרים לבעלי חיים

חלק מהמוצרים האחרונים שמפותחים כוללים מאכילים רובוטיים, ארגזים אוטומטיים וצווארונים חכמים. מוצרים אלה יכולים לעזור לבעלי חיות מחמד במספר דרכים כגון צמצום כמות הזמן שהם

קרא עוד »

ציוד מקצועי לאולפנים

ציוד סטודיו מקצועי יכול לעזור לשפר את איכות העבודה שלך. זה גם יעזור לך לייצר ולשתף תוכן באיכות גבוהה בקלות. החשיבות של ציוד סטודיו מקצועי

קרא עוד »