מתקן מדורה בחצר, יתרונות שכדאי להכיר

סביב מדורת השבט ישבו כל בני המשחה לפני מאות בשנים. זו הייתה ההזדמנות שלהם להתלכד ולהתגבש סביב החמימות שהמדורה הפיצה סביבה. סביב מדורת השבט נולדו אינספור אגדות מסורתיות, מנהגים משפחתיים וקשר הדם העמיק ויצר בין בני המשפחה קשר עז שלעולם לא יינתק.

ומה היום?

היום, בעת המודרנית, כמו אז – כולנו רוצים לחזק את הקשר המשפחתי, לחמם אווירה וליצור מקום משיכה בו המשפחה תאהב להיפגש בערבים הקרירים. שולחנות האש – מתקני המדורה, או בשמם הלועזי "פיירפיט" הינם יוצרי אווירה רשמיים. הם יפים, ומשתלבים בכל מקום ממש כמו קסם. אז אם גם את רוצים להוסיף אצלכם בגינה אלמנט שיוצר אווירה קסומה, עם תחושה של חמימות ואור בלב – למתקן מדורה או מתקן אש לגינה – גנץ מטבחים הוא הדבר!

כיצד פועל מתקן מדורה?

קיימים מתקני מדורה שפועלים באמצעות הבערה של גזעי עץ.

המתקן מכיל ליבת ברזל, שהיא בעצם התבנית שמשמשת בתור מתחם מוגן בו מדליקים את געי העץ. קיימים בשולחן מעברי אוויר פנימיים שמסייעים לבערה.  בתחתית השולחן קיימת תבנית שאוספת את אפר הגחלים כך שהפינוי של האפר יהיה קל יותר.

ישנם גם מתקני מדורה שפועלים באמצעות הבערת גז: הם מכילים ליבה ומבער גז מנירוסטה, ומאפשרי הדלקה מהירה וקלה באמצעות פתיחת ברז ביטחון, סיבוב של כפתור הוויסות ואחר כך לחיצה על כפתור ההצתה למשך מספר שניות.

בשולחנות אש שפועלים באמצעות הבערת גז ישנה אפשרות לשלוט בגובה הלהבות בהתאם למראה שאותו אתם רוצים. אבני המילוי עשויות מסיבים מיוחדים, והן עשויות להגיע לטמפרטורה גבוהה במיוחד למעלה מהטמפרטורה של הלהבה, ואין צורך להחליף אותן. את הלהבה מכבים באמצעות סגירת כפתור הוויסות וברז הביטחון.

יש אש בלי עשן?

אם אתם רוצים למנוע היווצרות של עשן מהמדורה, השתמשו בגזעי עץ יבשים, לא ירוקים ולא לחים. אף פעם אל תשתמשו בפסולת עץ בנייה שעשויים להכיל חומרים וצבע שהופכים לרעילים ומרעילים בעת ששורפים אותם.

שולחן אש משמש לחימום?

שולחן האש נועד ליצירת אווירה, פחות לחימום. אולם הישיבה סביבו יוצרת חמימות נעימה ליושבים בטווח הקרוב שלו. על החמימות בלב כבר דברנו, כן? אז בואו להתרשם ממגוון פתרונות והמלצות בכתובת: https://www.outdoorkitchens.co.il/firepit

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מקררים לצימרים

מקררים לצימרים

בשנים האחרונות לא מעט אנשים כיום בוחרים לנפוש בצימרים מרשימים ומפוארים בכל רחבי הארץ. הצימרים השונים מגיעים על-פי-רוב מאובזרים מטבחון קטן הכולל מכונת קפה, גז

קרא עוד »