מרכיבים במזון לחתולים ששווה להכיר 

כשאנחנו רוכשים מזון עבורנו, אז אנחנו יכולים לראות על האריזה, את המרכיבים השונים מהם המזון עשוי. בין אם זה מרכיבים טכניים, קרי החומרים השונים אותם אפשר למצוא במזון באופן ממשי, ובין אם מדובר במרכיבים שונים שנמצאים באותם חומרים. מדובר על מרכיבים שאי אפשר לראות אותם בהכרח באופן מעשי אך אנחנו כן יכולים לזהות את תרומתם או להיפך, אם מדובר במרכיבים בעייתיים, כאלה שאסור לנו לצרוך בכמויות גדולות, כמו שומן, נתרן וכדומה. 

הדבר איננו שונה כשמדובר על מזון לחתולים, ובכלל לחיות. כל מי שיש לו חתול בבית וקונה לו מעת לעת שק של אוכל, יודע, שעל כל שק ושק אפשר למצוא את המרכיבים השונים מהם עשוי המזון. מדובר במרכיבים בסיסיים, למשל, אנחנו יכולים למצוא מזון שעשוי מבשרים מסוגים שונים, אורז וחומרים אחרים. אלה יוצרים את הטעם עבור החתולים, זה מה שמושך אותם לאכול אותו (או להיפך, אם החתול אנין טעם ולא מוכן לאכול מרכיבים מסוימים). 

לצידם, אנחנו נמצא בכל אחד מאותם חומרים, מרכיבים שונים שנמצאים בתוכם, אלה מספקים לחתולים את האמצעים השונים בשביל לפתח את המערכת החיסונית, לחזק את העצמות, לשמור על הפרווה, לאפשר להם לבצע פעולות שונות בצורה נכונה ובכלל לשמור על בריאותם. 

באילו מרכיבים מדובר

כפי שאנחנו יכולים לראות, לא מדובר על מרכיבים שונים מאלה שנמצא במזון של בני אדם. גם אצל חתולים אנחנו נמצא מרכיבים כמו מינראלים, ברזל,ויטמינים, חלבונים, ומגוון רחב של מרכיבים אחרים חיוניים עבורם. כמו כן, אנחנו נמצאים מרכיבים שהם חיוניים אך יש לספק אותם בכמות סבירה, למשל, שומן, מלחים, סוכרים, ועוד. 

מן הסתם, כשאנחנו ניגשים לבחור ולקנות שק או פחית מזון לחתול שלנו, אנחנו צריכים לשים מה הם מכילים, האם מדובר במרכיבים בריאים עבורם, האם מדובר במזון שהוא הכרחי וטוב לבריאות שלהם. 

ברוב המקרים, אנחנו נוכל לקנות להם מזון רגיל, בהתאם לגיל ולגודל שלהם, אך יש מקרים בהם נידרש לקנות מזון מותאם על פי המלצות וטרינר, בהתאם לצרכים של החתול שלנו. 

 

לסוגי מזונות שונים ומגוונים בקרו בבולדוג חנות חיות בירושלים.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא

קרא עוד »