מלך האריות – האם מדובר בסרט האנימציה הטוב ביותר בכל הזמנים?

מלך האריות

מלך האריות נחשב לאחד הקלאסיקות הגדולות ביותר אי פעם מבית דיסני. כבר בשנה שבה הוא יצא (1994) הוא נחשב לשובר קופות בעל הצלחה פנומנלית. הוא היה הסרט הרווחי ביותר לאותה השנה, ועד היום הוא אחד מ-30 הסרטים הרווחיים ביותר אי פעם. אין ספק שגם אם הוא לא סרט האנימציה הטוב ביותר לדעת כלל חובבי האנימציה, הוא אחד מהטובים ביותר מאז ומעולם. 

ההצלחה ממשיכה

ההצלחה המרשימה של מלך האריות לא התחילה ונגמרה עם הביצועים בקופות. הסרט זכה בגלובוס הזהב ובזוג פסלוני אוסקר. הוא התקבל בצורה טובה הן בעיני המבקרים והן בעיני הקהל. יתירה מכך, הסרט התקבל בצורה יפה בקרב קבוצות גיל מגוונות. הפופולריות לא פסקה עם ירידת הסרט ממסכי הקולנוע אלא המשיכה גם בצפייה ביתית. עם השנים נצרו כמה וכמה סרטי ספין אוף והמשכים. למרות שהללו לא הצליחו להתחרות בסרט המקורי, כמה מהם משכו צופים רבים והתקבלו בשמחה. בנוסף, על סמך עלילת הסרט הושק מחזמר וכן סרט לייב אקשן.

אתרי הסרטים המובילים לביקורות קולנוע מקצועיות (של מבקרי קולנוע) לצד ביקורות של קהל הצופים, רואים על פי רוב את מלך האריות בתור סרט מצוין. האהדה לסרט נשענת על איכות הציור הקלאסית והמרהיבה, על פס הקול יוצא מגדר הרגיל (אלטון ג'ון בהחלט עשה נפלאות). גם הסיפור עצמו איננו ילדותי מדי והוא מכיל מסרים חזקים ובעלי משמעות לצופים בכל גיל. השילוב בין רגעים דרמטיים לרגעים קומיים (שמספקים טימון ופומבה) עבד נהדר אז ועובד נהדר עד היום. לא כולם יסכימו כי מלך האריות טוב יותר מקלאסיקות כגון בת הים הקטנה, אלדין או צעצוע של סיפור, אבל הוא בהחלט אחד מהטובים ביותר. 

להשיג ב- Gadgety

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אולי אתם הנינגה הבאה – טיפוס הרים, איפה להתחיל?
טיפוס הרים הוא אתגר אשר דורש מאמץ רב ותרגול, אבל יש תמורה בעד המאמץ והחוויה אדירה, כזו שלא תשכחו זמן...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
איך חוגגים יום הולדת? עם להקת שירה בציבור!
רעיונות לימי הולדת מקוריים נראה שהולכים ונגמרים, כי הרי כבר עשינו את כל מה שניתן לעשות כדי לשמח את מי...
קרא עוד »
אוג 02, 2021
טיול פרטי לברזיל – חוויה של פעם בחיים
ברזיל היא מדינה שקיימת שנים רבות וחלו בה שינויים רבים. ברזיל ידועה ביופיה, בתרבותה ובאנשים שלה. זו...
קרא עוד »
אוק 27, 2022