מה הסכנות של לידה תחת המים?

לידה מתחת למים

נשים הריוניות רבות אשר שומעות על האופציה של לידה מתחת למים, מתלהבות מכך מאד אך עם זאת יש להן כמה חששות. 

מה הסכנות של לידה תחת המים

אחד הפחדים הגדולים של היולדות הוא בכך שהעובר ייצא מתעלת הלידה החוצה, ייכנס למי הבריכה ושם הוא עלול לטבוע, כיוון שאינו יודע לנשום באופן עצמוני.

ברוב המקרים דבר זה אינו מתרחש כיוון שלכל יילוד קיים רפלקס טבעי ששמו רפלקס הצלילה. העובר רגיל לשהות במים במשך תשעה חודשים כיוון שלאורך כל התקופה הוא היה בתוך מי השפיר. לכן ברגע הלידה הוא יסגור את דרכי הנשימה ויהיה מסוגל לנשום גם בתוך המים. מיד לאחר מכן הצוות הרפואי יוציא אותו מהמים וכך בעדינות וברוגע, הוא יועבר לשלב הבדיקות הרפואיות כדי לוודא שהכול תקין.

לידה במים בבית 

נשים רבות מעוניינות ללדת בבית עם האנשים הקרובים אליהם כמו בן הזוג והאימא והן מצרפות לצוות זה גם דולה (ראו כאן) שתסייע בלידה עצמה. ברוב המקרים כאשר לידת מים מתבצעת בבית והכל הולך חלק וללא בעיות, הלידה מסתיימת בשלום והיולדת והיילוד בריאים ומאושרים.

אך כאשר חלילה יש הסתבכות במהלך הלידה, נוצר מצב מסוכן כאשר אין צוות רפואי אשר מסוגל לפעול באופן מידי להצלת המצב על ידי טיפול כלשהו, או במקרים חריגים גם העברת היולדת לחדר הניתוח כדי לבצע ניתוח חירום קיסרי שמטרתו להציל את הילד ואת היולדת.

הימצאותם של הצוותים הרפואיים 

מהסיבות הללו קיימת עדיפות לבצע לידת מים בבתי חולים אשר הכשירו לשם כך חדרים בעלי מתקנים ייעודיים, כמו אמבטיות גדולות ומרווחות והכשירו צוותי רפואה אשר למדו באופן רוחבי את כל הקשור ללידת מים כדי לסייע ליולדת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חולצות מכופתרות מתאימות לכל אירוע
אנשים רבים מקשרים חולצות מכופתרות עם עסקים קז'ואל. זו לא דרך ראויה לחשוב עליהם. חולצות מכופתרות הן...
קרא עוד »
אוג 30, 2022
כמה עולה שמאי מקרקעין והאם המחיר משפיע על איכות השמאי 
השאלה כמה עולה שמאי מקרקעין דומה במקצת לשאלה כמה עולה עורך דין או כמה עולה ייעוץ מס. שמאי, כמו עורך...
קרא עוד »
אוק 04, 2021
מי צריך דובי ענק
כל אחד יכול ליהנות מדובי ענק וחמוד, אשר ניתן לו במתנה על ידי אדם אהוב ויקר. הדבר נכון הן עבור מבוגרים...
קרא עוד »
אפר 07, 2020