מה קורה בסדנת הומור?

יש דרך אחת שאתם יכולים להרגיש טוב בלי כדורים, בלי תרופות, בלי אלכוהול או סמים.  דרך אחת בריאה שמצליחה להשכיח מכם את קשיי היום, את אתגרי המחר ואת כאבי העבר. מדובר על  סדנת הומור – מה קורה בה ולמה היא נחשבת לאחת האטרקציות שמצליחות בכל מצב, עם כל קהל ולכל אירוע?

 

זה טוב לבריאות

צחוק משפיע על מערכות שונות בגוף האדם ביניהן המערכת החיסונית, ההורמונלית ומערכת הלב וכלי הדם. כאשר אנו צוחקים משתחררים אנדורפינים שהם חומרים המצויים במוח, המסייעים בשיכוך כאבים וידועים כמשפרי מצב רוח.

 

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז

בסדנאות צחוק והומור לא ממש עושים את האבחנה, גם מבחינת צ'רלי צ'פלין שקבע "יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז, אין צורך להבחין ובלבד שצוחקים כל יום. אולם, הומור בשונה מצחוק הוא תלוי תרבות. הוא פנתאון של בדיחות ומצבים המאפיינים תרבות מסויימת. כולם מכירים את ההומור הבריטי השנון והציני, אך לא כולם יתחברו אליו. צחוק לעומת זאת הוא שפה עולמית ואי אפשר לטעות בהבנתה כאשר ילד באפריקה או קשישה בטקמנדו מתחילים לצחוק.

 

מצב כפית קבוצתי

כולנו היינו לפחות פעם אחת במצב שבו ישבנו עם קבוצת חברים או אפילו אנשים זרים. השעה כבר מאוחרת, מישהו זורק מילה וצוחק. הוא מדביק את החבר שלידו ומבלי שהבחנו כולנו כבר צוחקים ואף אחד לא יודע על מה. זו לא היתה בדיחה או מעשה קונדס. זו הייתה סדנת הומור ספונטנית ולא מתוכננת.

 

ללא עכבות

סדנת הומור משחררת את כל העכבות, השיפוט והביקורתיות ומחזירה אותנו לילד שבנו. לשובב, השטותניק, זה שבשיגרה חייב להיות רציני, מאופק ומחושב.  מדובר במפגש אנושי שאומר גם זה חשוב.

 

לחצו כאן לקריאה נוספת על הרצאות מעניינות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עצות מומחים: שיקולים מרכזיים למציאת מתכונים מעולים
נמאס לכם לגלול בלי סוף דרך אתרי מתכונים רק כדי להגיע לתוצאות חסרות ברק? כאוטוריטה מובילה בעולם...
קרא עוד »
מרץ 13, 2024
מפיצי ריח לבניינים – כל מה שצריך לדעת
מכירים את הבניינים האלה, שיש בהן הרבה מאוד קומות ולובי גדול ויפה? בכל פעם כשיוצא לכם להיכנס לבניין כזה...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022
קורס נגרות לילדים: לומדים כישורים לחיים
נראה שהילדים של היום עסוקים יותר ויותר בטלפון הנייד שלהם ומבלים זמן רב בעולם הדיגיטלי. אחת הדרכים...
קרא עוד »
אפר 07, 2019