מה קורה בסדנת הומור?

יש דרך אחת שאתם יכולים להרגיש טוב בלי כדורים, בלי תרופות, בלי אלכוהול או סמים.  דרך אחת בריאה שמצליחה להשכיח מכם את קשיי היום, את אתגרי המחר ואת כאבי העבר. מדובר על  סדנת הומור – מה קורה בה ולמה היא נחשבת לאחת האטרקציות שמצליחות בכל מצב, עם כל קהל ולכל אירוע?

 

זה טוב לבריאות

צחוק משפיע על מערכות שונות בגוף האדם ביניהן המערכת החיסונית, ההורמונלית ומערכת הלב וכלי הדם. כאשר אנו צוחקים משתחררים אנדורפינים שהם חומרים המצויים במוח, המסייעים בשיכוך כאבים וידועים כמשפרי מצב רוח.

 

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז

בסדנאות צחוק והומור לא ממש עושים את האבחנה, גם מבחינת צ'רלי צ'פלין שקבע "יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז, אין צורך להבחין ובלבד שצוחקים כל יום. אולם, הומור בשונה מצחוק הוא תלוי תרבות. הוא פנתאון של בדיחות ומצבים המאפיינים תרבות מסויימת. כולם מכירים את ההומור הבריטי השנון והציני, אך לא כולם יתחברו אליו. צחוק לעומת זאת הוא שפה עולמית ואי אפשר לטעות בהבנתה כאשר ילד באפריקה או קשישה בטקמנדו מתחילים לצחוק.

 

מצב כפית קבוצתי

כולנו היינו לפחות פעם אחת במצב שבו ישבנו עם קבוצת חברים או אפילו אנשים זרים. השעה כבר מאוחרת, מישהו זורק מילה וצוחק. הוא מדביק את החבר שלידו ומבלי שהבחנו כולנו כבר צוחקים ואף אחד לא יודע על מה. זו לא היתה בדיחה או מעשה קונדס. זו הייתה סדנת הומור ספונטנית ולא מתוכננת.

 

ללא עכבות

סדנת הומור משחררת את כל העכבות, השיפוט והביקורתיות ומחזירה אותנו לילד שבנו. לשובב, השטותניק, זה שבשיגרה חייב להיות רציני, מאופק ומחושב.  מדובר במפגש אנושי שאומר גם זה חשוב.

 

לחצו כאן לקריאה נוספת על הרצאות מעניינות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »