מה זה הייפראמזיס גרבידרום ואיך להימנע מזה

מתוך שלל התופעות שנשים מתמודדות איתן במהלך ההיריון, כולנו יודעות לומר שאנחנו מפחדות מבחילות הבוקר. הבעיה האמתית היא, שאצל חלק מאתנו זה לא מסתיים שם. כלומר, יש נשים שסובלות מהייפראמזיס גרבידרום, ואף אחת לא מאחלת את זה לחברותיה. כאשר מדברים על מהייפראמזיס גרבידרום מדברים על מצב שבו כל נושא הבחילות הרבה יותר חמור. זה אומר שהבחילות לא מפסיקות אחרי שהבוקר עובר, ובעיקר, זה מגיע גם לכדי הקאות. הבעיה היא שהקאות היריון, לעיתים תכופות כל כך, עלולות להוביל להתייבשות, לירידה במשקל ולפגיעה של ממש באם ובעובר. 

מה עושים? 

לצערנו הרב, למרות שהרבה מאוד נשים סובלות מתופעה כמו מהייפראמזיס גרבידרום, בפועל אין משהו שיכול להעלים את העניין לחלוטין. מה שכן כדאי לקחת בחשבון, זה שיש כמה כללים שאפשר להקפיד עליהם כדי לשפר את המצב. למשל: שימוש בתוספי תזונה והקפדה על תפריט כמה שיותר פשוט ובלי טעמים חדים מידי. מעבר לכך, צריך גם להקפיד לשתות כמויות מאוד גדולות, והסיבה היא כדי להימנע מהתייבשות. 

האם צריך לפנות לרופא? 

זה מאוד תלוי בחומרת המצב. יש נשים שאומנם סובלות מתופעה של מהייפראמזיס גרבידרום אך אחרי כמה חודשים הגוף מתרגל למצב ההיריון והן מצליחות להתגבר על העניין. לעומת זאת, יש גם נשים שהתופעה מלווה אותן לכל אורך ההיריון והמצב אצלן חמור מאוד. אין ספק שבכל מצב שבו יש חשש לפגיעה במצב הבריאותי של האם או העובר, חשוב מאוד לפנות לקבלת טיפול. לא אחת נשים שסובלות מתופעה כמו מהייפראמזיס גרבידרום מוצאות את עצמן מקבלות עירוי לעיתים קרובות. בעזרת העירוי ניתן יהיה להשלים את הנוזלים ואת המלחים החסרים, כך שחשוב מאוד להיות גם במעקב רפואי. מידע נוסף באתר צמל ביו פארמה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו מנטליסט
בין אם מדובר על ילדים או על מבוגרים שעדיין מחוברים לילד הפנימי שלהם, כמעט כולם אוהבים לחזות במופע...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021
מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים בידורית?
מי מאיתנו לא אוהב לשבת עם החברים במרפסת או בחצר, עם כוס משקה, מעט אוכל ולשיר ביחד קריוקי. זו כנראה אחת...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
תיקי נשיאה – כל היתרונות והיופי שבמוצר
תיקי נשיאה תמיד יהיו אחרים ביופיים מהתיקים שרגילים אותם אנו רואים בכל פינה ובכל מקום. אם זה על ילדים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2019