טיפול בקנאה בזוגיות

לא מעט זוגות סובלים מתחושת קנאה, המתפרצת כתוצאה ממגוון רחב של סיטואציות שונות. אומנם קנאה מהווה את אחד הרגשות הנפוצים ביותר בתוך מערכת זוגית, אך חשוב לקחת בחשבון את ההשפעה שלה על איכות הקשר. בחלק מהמקרים, הקנאה עלולה להחליש את הקשר בין בני הזוג ובמקרים אחרים, היא עלולה להוות את הבסיס להתנהגות אלימה ומסוכנת. לכן חשוב להכיר את הסימנים לקנאה בין בני הזוג ולדעת כיצד להתמודד איתה בצורה היעילה ביותר. 

טיפול בקנאה בזוגיות – מדוע חשוב להשקיע בכך?

קודם כל, חשוב להבין כי הקנאה נוטה להתפתח כתוצאה מתחושת חוסר ביטחון. אנשים רבים חווים תחושות של קנאה, כתוצאה מפחד לאבד את בן הזוג, או החשש מפני היתרונות של ה"מתחרים" הפוטנציאליים, שעלולים להיות מוצלחים יותר. יש לזכור כי הקנאה מהווה רגש שכיח ומוכר בחיים, מאחר ולא פעם אנו מקנאים בקולגות שלנו לעבודה, בשכנים שלנו ואפילו בבני המשפחה שלנו. אך חשוב לתת את הדעת לרגש הקנאה באספקט הזוגי, מאחר ובמקרים של קנאה אובססיבית ומוקצנת, הדבר עלול לגרום להתנהגות מסוכנת של בני הזוג. כדאי לדעת כי ניתן לזהות בקלות סימנים של קנאה בזוגיות ואף לאתר את מקור הקנאה, דבר שמקל על תהליך הטיפול ומעלה משמעותית את סיכויי ההצלחה. ברוב הפעמים, רגש הקנאה נובע כתוצאה מתחושת איום על מערכת היחסים, הנובעת מחוסר אמון או חוסר בטחון. כתוצאה מכך, בני הזוג עלולים להגיב בכעס או בעצב, ואף לבצע מעקבים ולחדור לפרטיות של הפרטנר שלהם.

החשיבות של טיפול בקנאה בזוגיות 

קנאה בזוגיות עלולה להתפתח כתוצאה מהצלחה מקצועית או חברתית של אחד מבני הזוג, או לחילופין, מהחשש לנאמנות בן/בת הזוג. כתוצאה מכך, מערכת היחסים הזוגית עלולה לסבול ממתח ומירידה משמעותית באיכות הקשר בין בני הזוג. קנאה אובססיבית המצריכה טיפול, הינה קנאה הגורמת לאחד מבני הזוג לחוות תחושת סכנה מפני הצד השני. מדובר על קנאה הנגרמת כתוצאה מרמת חרדה גבוהה או חוסר ביטחון, העלולה לערער ולהרוס לחלוטין את מערכת היחסים הזוגית. קנאה מהסוג הזה נחשבת למסוכנת, מאחר והיא עלולה להוביל לתחושת רכושנות, הגבלת החופש של בן/בת הזוג, אגרסיביות ואלימות. במקרים מסוג זה, חשוב לפנות לטיפול זוגי מתאים, במטרה לשפר את תחושת האמון, הביטחון העצמי והתקשורת בין בני הזוג.

מחפשים טיפול זוגי לאחר בגידה? הקליקו על הלינק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מגשי אירוח

מגשי אירוח שימשו מאז ימי קדם ככלי הגשה, כאשר הגרסאות המודרניות עשויות מזכוכית או נירוסטה. פעם הם היו פשוט סטים של כלים, אבל עכשיו הם

קרא עוד »

מה זה הורות משותפת?

"הורות משותפת" הוא מונח המשמש לרוב לתיאור המגמה החדשה של הורים המחלקים את זמנם, אחריותם וילדיהם באופן שווה בין שני משקי בית. זה יכול להתייחס

קרא עוד »