למה אנשים מעדיפים לנפוש בחורף?

עונת הנופש בציבור הכללי, כמו גם בחרדי מתמקדת בעיקר בחודשי הקיץ, עם דגש על סוף הקיץ.

הימים בהם בתי הספר לא פעילים, מקלים מאוד על משפחות לארוז תיקים ולצאת לחופשה אמיתית, יחד עם הילדים.

יציאה במהלך השנה לנופש הוא דבר שבשגרה בכל סוגי המגזרים, אבל היא מתמקדת בדרך כלל בסופי שבוע. במהלך השבוע, פעילות בתי הספר ומקומות עבודה לא נותנים להפר את השגרה באופן מלא, ומונעים מרוב משפחות לצאת לנופש בצימרים.

למרות הכל ואולי דווקא בשל כך, יש לא מעט אנשים שבוחרים לצאת לנופש דווקא בחורף. היציאה לנופש בימי החורף כוללת כמה מעלות ובראשם המחיר. צימרים לחרדים ובכלל, זולים משמעותית בימי החורף וזאת בגלל הביקוש הנמוך יחסית שיש בחורף.

מחירי הצימרים מושפעים כמו כל דבר בשוק, לפי היצע וביקוש. בימים בהם הביקוש עולה מחיר של צימר ללילה בודד יכול להגיע לסכומים אסטרונמיים, מלבד צימרים זולים.

לעומת זאת, בחורף כשאין ביקוש ניתן לצאת לשבוע במחיר של יום אחד בשיא העונה בקיץ. כמו בכל תחום השיקול הכלכלי מניע הרבה מאוד אנשים להעדיף את החורף להפסקה מהשגרה ולחופש מושלם.

ליציאה בחורף יש עוד שלל מעלות, מלבד המחיר.

המזג האוויר הקייצי מכביד על כולם, ולעתים גורם לנו לוותר על שהות וטיול באזורים חמים, בגלל החום המעיק.

דווקא טיול חורפי יכול להוות פיצוי עבור ביקור במקומות שנמליץ לא לבקר בקיץ, בעיקר באזורים בדרום בהם החום והיובש מעיקים על רבים.

צימרים בצפון מעולים בקיץ ובחורף, בקור ובחום. וזה בעיקר בשל הסמיכות להרים, וגובה היישוב מעל פני הים. למרות זאת ביקור באותו צימר בצפון אינו אותו דבר בחורף ובקיץ. בעוד בקיץ נחפש להשתכשך בבריכה קרירה בחצר הצימר. בחורף יש לא מעט מעיינות חמים שנרצה לבקר בהם, ובפרט באזור הגולן.

ימי החורף הינם ימים בהם נוכל לבלות ולטייל ברוגע באופן יחסי לימי הקיץ. מקומות שבקיץ הומי אדם, בחורף יהיו ריקים ודלי תנועה. זו היא גם הסיבה שלא מעט בוחרים דווקא את ימי החורף ליציאה לצימרים בצפון וברמת הגולן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למה אנחנו כל כך אוהבים טבעות?

טבעות הן סמל לאהבה ומחויבות. הן משמשות בדרכים שונות כדי לבטא רגשות ורגשות שונים. אנחנו משתמשים בטבעות כבר הרבה זמן. הם משמשים לסמל אהבה, נישואים,

קרא עוד »

הרצאות

הרצאות הן דרך מצוינת ללמוד ולהבין משהו חדש. הם יכולים להיות קצרים או ארוכים, והם יכולים להימסר באופן אישי או באינטרנט. הרצאות מהוות מקור השראה

קרא עוד »