פעילות ליום המורה

בכל רחבי העולם נהוג לציין יום אחד בשנה ולהקדישו למורים ומחנכים שעובדים כל כך קשה כדי לחנך את ילדים והנערים, ודואגים להקנות בהם ערכים חינוכיים חשובים ולטוות עבורם את הדרך הטובה ביותר לעתיד מצליח. יום זה מוכר כיום המורה, וכיוון שמודבר על ביום שנחגג בכל העולם התאריך שנקבע ליום הזה הוא ה-5 באוקטובר.

במדינת ישראל הממשלה לא מהירה להכיר ביום הזה, ורק לאחר אינספור דרישות חוזרות ונשנות הוחלט כי יום המורה בישראל ייערך בתאריך עברי ולא לועזי בכל שנה – ולכן התאריך שנבחר הוא כ"ג בכסלו, שהוא גם אחד מהימים בהם חוגגים את חג החנוכה. ביום הזה זו ההזדמנות עבור המורים לקבל את ההכרה וההערכה שמגיעה להם, ולכן גם נערכים פעילויות ליום המורה באווירה מהנה ומשחררת.

יום המורה – הזדמנות להוקיר תודה לכל המורים בישראל

ביום הזה הורים, תלמידים ואנשים אחרים יכולים להביע את הערכתם כלפי המורים שמקדישים מחייהם כדי לחנך ילדים בכל דור. נוסף לאמירת תודה והענקת מתנות סמליות, נהוג גם לציין את היום הזה באירועים ופעילויות שונות ששמות דגש על חשיבות הערכים החינוכיים והעצמת המורים.

איזו פעילות ליום המורה מומלצת למורים שחוגגים?

כל המורים ברחבי הארץ מחליטים כיצד לחגוג את יום המורה, כאשר אין זמן מתאים אחר לערוך פעילות ליום המורה יחד עם כל המורים והמחנכים שבבית הספר כדי לגבש אותם יותר. אחת מהפעילויות המומלצות היא פעילות ODT למורים שמתקיימת בשטח פתוח, ומאפשרת לכל המשתתפים בפעילות ליהנות ממשחקים קבוצתיים ומגבשים.

מה היתרונות בפעילות ODT קבוצתית?

פעילויות ODT נועדו להטמיע מסרים וערכים חינוכיים חשובים, בין אם מדובר על ערכים אישיים או קבוצתיים שיכולים לשפר מאוד את היחס הבינאישי והגיבוש של כל המורים ואנשי החינוך בבית הספר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מגשי אירוח

מגשי אירוח שימשו מאז ימי קדם ככלי הגשה, כאשר הגרסאות המודרניות עשויות מזכוכית או נירוסטה. פעם הם היו פשוט סטים של כלים, אבל עכשיו הם

קרא עוד »

מה זה הורות משותפת?

"הורות משותפת" הוא מונח המשמש לרוב לתיאור המגמה החדשה של הורים המחלקים את זמנם, אחריותם וילדיהם באופן שווה בין שני משקי בית. זה יכול להתייחס

קרא עוד »