עזרים לכבדי שמיעה – מה יכול לעזור?

כיום יש כל כך הרבה עזרים וכלים שהמטרה שלהם היא להועיל למוגבלים ולעזור להם לחיות חיים טובים ונוחים יותר בצל המוגבלות שלהם. ואכן, הציוד והפתרונות הטכנולוגיים מצליחים להביא תועלת עצומה, והם משפרים במידה רבה את איכות החיים של המוגבלים. אחת המוגבלויות המשמעותיות מוכרת בשם לקות שמיעה. אדם שחוש השמיעה שלו פגוע הינו כבד שמיעה, והוא אינו מסוגל לשמוע כאחד האדם. הלקות שלו תטופל בהתאם למאפיינים שלה, והוא יוכל להצטייד באביזרים נחוצים שייקלו עליו את ההתמודדות.

 

אילו עזרים מביאים תועלת?

כאמור, לכל אחד יש להתאים את העזרים המתאימים בהתאם למצבו. וזאת כדי למקסם את כושר השמיעה שלו לפי הלקות והמצב האישי שלו. אך תמיד חשוב לזכור כי ניתן למקסם תוצאות. אפשר להשקיע משאבים ולהתאמץ במידה רבה על מנת להוביל את כבד השמיעה למצב הטוב ביותר אותו ניתן להשיג. כמו כן יש לציין שיש שינויים והתפתחויות בענף, דהיינו – חשוב להתעדכן מעת לעת כדי לדעת מה אפשר לעשות והאם יש משהו נוסף שניתן לעשות או לשפר כדי למקסם את התועלת של העזרים.

 

התקנים ומעבדים

יש בתחום ההתקנים ומעבדי הקול מגוון מוצרים. מדובר על מוצרים אשר המטרה שלהן הינה אחת – לאפשר לכבד שמיעה לחצות את הגשר מעל לקושי האישי שלו, ולחיות חיים טובים ודומים בכל מה שאפשר לחיים של אדם בריא ששומע היטב. התקנים, מכשירי שמיעה ומעבדים נועדו לבצע עבור לקוי השמיעה את המשימה, ולאפשר לו לשמוע ולעבד את הצלילים שחודרים מבעד למכשיר השמיעה או השתל לכדי צלילים בעלי משמעות. אך לפני הכול חובה לזכור כי אי אפשר להשוות בין מקרה למקרה ובין מצב של אדם אחד לרעהו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לקחת שיעורים בהגנה עצמית?
העולם שלנו הוא לא עולם קל. אנחנו מתמודדים עם התמודדויות לא פשוטות ועם אתגרים מורכבים מכל הסוגים. בין...
קרא עוד »
פבר 27, 2022
למה אנשים חוששים להזמין קייטרינג חלבי?
יש היום הרבה מאוד סגנונות של חברות הסעדה המתקראות קייטרינג בפי העם. לכל קייטרינג יש סגנון משלו ותפריט...
קרא עוד »
פבר 19, 2019
ארונות אמבטיה מותאמים – ניצול מקום מרבי!
אחד המקומות שמשרים עלינו שלווה רוגע ופינוק בחיי היום יום העתירים במעש, הוא חדר האמבטיה. אז בואו נתכנן...
קרא עוד »
פבר 26, 2020