מהו איטום צמנטי ואיפה הוא מיושם?

במאמר זה נרחיב אודות חשיבות האיטום הצמנטי, מהו החומר המשמש למטרה זו והיכן איטום זה  מיושם. התחילו לקרוא

מהו חומר איטום צמנטי?

חומר איטום צמנטי הוא חומר איטום על בסיס צמנט. שלושת המרכיבים הקיימים בחומר זה הם חול, מלט וסוגים שונים של חומרים פולימרים. נעשה שימוש רב בחומר איטום מסוג זה וזאת משום שנכון להיום זהו החומר החזק ביותר הקיים בענף הבנייה (בדומה לבטון), דבר אשר מוביל לכך שתכונותיו  מאפשרות איטום ברמה המקסימלית.

איטום צמנטי המתאים למטרה שלכם

ישנם סוגים שונים של חומרים המיועדים לאיטום צמנטי ולכל חומר סט המאפיינים שלו. לכן, חשוב להיעזר במומחים בתחום על מנת לבחור באותו איטום צמנטי המתאים לפרויקט הבנייה אותו מתכננים. טרם יישום האיטום חשוב לבצע החלקה של המשטח, ליישם את חומר האיטום הצמנטי ולאחר מכן לכסות את המשטח ביריעות, אריחים או כל חיפוי אחר בו מעוניינים. חשוב לדעת שחומר האיטום הצמנטי אידיאלי (וזאת בניגוד לחומרי איטום רבים אחרים), גם למרחבים רטובים, כמו למשל חלל של בריכת שחייה, חדר אמבט, מקלחת ועוד.

יישום חומר איטום צמנטי – אפשרויות רבות

  • בטון – אם מעוניינים לשקם בטון שנסדק ניתן לבחור חומר איטום עמיד על בסיס צמנט אשר אינו מתכווץ.
  • משטחים רטובים – חומר מסוג זה אידיאלי למרחבים בהם רמת הלחות גבוהה, שכן חומר זה מתקשה בעת מגע עם מים ומתייבש מהר מאוד. בנוסף, החומר עמיד לאורך זמן וניתן לאטום באמצעותו פריצות של מים.
  • גגות – איטום צמנטי אידיאלי לאיטום גגות, שכן מדובר על סוג מובחר מבין חומרי איטום הקיימים בשוק, אשר פועל נפלא גם במקרה של מי הגשם שעומדים על הגג ותנאי מזג אוויר קשוחים.

ניתן ליישם איטום צמנטי גם במרפסות, מרתפים, חדרי בריכה וסאונה, חדרי אמבטיה, מרזבים ועוד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: