אז מה עדיף? משחקי מחשב או משחקי קופסא?

אחת הדילמות של הורים היא, האם לשחק עם הילדים שלהם במשחקי קופסא או לשחק איתם משחקי מחשב (או להבדיל, לתת להם לשחק לבד משחקים כאלו). הרי, כמעט בכל בית יש היום מחשב ואפשר להתקין משחקים שונים, כאלה שיכולים להתאים לגיל של הילדים, והם יכולים לשחק בו באופן חופשי.

רבים תוהים מה ההבדל בין משחקי מחשב למשחקי קופסא. שניהם אמורים לגרום לילד הנאה, שניהם מבוססים על כללים וחוקים מסוימים, בשני המקרים מדובר במשחקים ולא במשמעויות או מטרות אחרות. עדיין, הרבה יותר הורים יעדיפו שהילדים שלהם ישחקו משחקי קופסא ולא משחקי מחשב. עולה שאלה מה עדיף ולמה. 

לפני שנענה על שאלה זו, חשוב לציין שהכל כמובן תלוי בהקשר. ההנחה היא שמדובר במשחק מחשב שמתאים לילדים מבחינת הסגנון והעיצוב, וכנ"ל לגבי משחקי קופסא. בשני המקרים הכוונה היא למשחקים אשר אמורים לשמש אותם במשך זמן מוגבל ולא כל היום. 

אילו משחקים עדיפים?

אחרי כל זה, עדיין יותר הורים יעדיפו שהילדים שלהם ישחקו משחקי קופסא ולא משחקי מחשב ויש לכך שתי סיבות. 

הראשונה, משחקי קופסא כוללים בדרך כלל תקשורת ישירה עם ילדים ובני משפחה אחרים שנמצאים לידם. להבדיל ממשחקי מחשב, שאפשר לשחק לבד או מול שחקנים ברשת, שהילדים לא בהכרח מכירים או רואים פנים אל פנים. תהליך החיברות הוא הרבה פחות אידיאלי במצב כזה. 

הסיבה השנייה היא, רצון שהילד לא יתמכר לרעיון לשבת כל היום מול המסך. בדיוק כמו שלא רוצים שהוא ישב כל היום מול הטלוויזיה, כנ"ל גם לגבי משחקי מחשב. לכן, מוטב שהוא ישחק במשחקי קופסא, גם אם זה אומר שהמשחק הרבה פחות "אטרקטיבי" ומיוחד. 

 

קראו עוד על ילדים ומסכים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: