מיתרים לגיטרה חשמלית – מה ההבדל בין המיתרים

הגיטרה משתייכת לכלי הנגינה המכונים כלי מיתר. בגיטרה ישנם שישה מיתרים אשר באמצעותם משמיעים את הצלילים ומפיקים את המוזיקה. הגיטרה משמשת בעיקר ככלי ליווי להרכבי תזמורת גדולים, אך היא בהחלט מהווה גם כלי נגינה בפני עצמו בקומזיץ סביב למדורה או כליווי מוזיקלי לשעת סיפור.

מיתרים בגיטרה למה הם משמשים?

כאמור, המיתרים הם אלה שאחראיים להפיק את הצליל המוזיקלי מהגיטרה ולכן, לפני שרוכשים מיתרים חדשים לגיטרה חשמלית יש להבין היטב את ההבדלים שקיימים בניהם. בכל גיטרה ישנם שני סוגים של מיתרים – שלושה מיתרים דקים ושלושה מיתרים עבים. המיתרים הדקים הם למעשה חוט פלדה שמצופה בניקל והמיתרים העבים שעשויים אף הם מפלדה מלופפים בחוט מתכת בהתאם לעובי הרצוי.

מה ההבדל בין סוגי המיתרים השונים?

מכיוון שהמיתרים הם עיקר הכלי, הם אלה שקובעים למעשה מה יהיה הצליל שיתקבל בעת הפריטה עליהם ומה שעושה את ההבדל בצליל המתקבל הוא עובי המיתר. ככל שהמיתר יותר עבה, יתקבל צליל יותר עוצמתי וחזק וכאשר פורטים על מיתר דק יותר, הצליל שיופק יהיה עדין בהרבה, מלטף יותר ונעים לאוזן.

כמו כן, קיים הבדל גם בחומר ממנו עשויים המיתרים וגם הם משפיעים על הצליל שמתקבל מהם. ישנם מיתרים מצופי ניקל, מיתרי פלדה ומיתרים בעלי ליפוף של פלדת אל חלד. כל סוג של מיתר, משמיע צליל אחר, בעוצמה שונה ואף תוחלת החיים שלהם היא שונה אחד מהשני.

איך לבחור נכון מיתרים לגיטרה חשמלית

בחירת מיתרים לגיטרה אינה דבר פשוט כל כך כמו שזה נשמע והיא גם לא החלטית לגבי כלל המנגנים. בחירת מיתרים תלויה בעיקר ביכולות הטכניות של הנגן, בתחושה הנכונה שלו ובהעדפה המוזיקלית של כל אחד. 

ההמלצה העיקרית לנגנים מתחילים שעדיין לא עיצבו את היכולות הטכניות שלהם בגיטרה, היא לבחור במיתרים בעלי מתח בינוני. מיתרים במתח בינוני הינם נעימים למגע וקלים להפקת צלילים. לעומת זאת, לנגנים מתקדמים בעלי יכולות טכניות גבוהות בגיטרה, מומלץ לבחור במיתרים במתח גבוה שאיכות הצליל שלהם היא עוצמתית יותר.

למידע נוסף , בקרו באתר שלנו MUSICMART.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא

קרא עוד »