איך שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה

מחירי הדיור כידוע בעשרות השנים האחרונות הולך ועולה. אנו רואים פרויקטים חדשים שהולכים ונבנים אחד אחרי השני נפתחים למכירה ותוך כמה חודשים המחירים מוכפלים ועולים עוד ועוד. זאת אחת הסיבות לכך ששוק הנדלן לא עוצר מעליה והמרוויחים הגדולים מכל זה הם הקבלנים, היזמים וכל אנשי תחום הנדלן.

אז איך זה עובד? איך זה באמת קורה? איך שוק הנדלן לא עוצר מעליה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

עליית מחירים

רק בשנת 2020 דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי בשנה החולםת עלו מחירי הדיור ב – 4%. בשנה זו נתוני רכישת הדירות עמדו על 107,000 ישראלי שרכשו דירות לעומת שנה קודמת בה רק 2,000 דירות פחות נמכרו. למרות הקורונה ויש שיאמרו בגלל הקורונה, אנשים רבים רכשו דירות והסגרים הרבים לא מנעו מאיתנו לצאת לקחת משכנתא ולחפש את דירת חלומותינו.

למרות שעולם הנדלן נחשב למסוכן ולא בטוח בכלל, עדיין העוסקים בתחום נהנים מרווחים גדולים. הסיבה שגורמת למחירי הדיור לעלות וכתוצאה מכך מביאה את שוק הנדלן לרווחים וכלכלה פורחת ומניבה מאוד היא העובדה שהממשלה בישראל בוחרת לתפקד בצורה די כושלת בכל מה שנוגע לבניית דירות. לקריאה אודות השקעה ביוון

פרויקטים חדשים

במקום להקדיש שטחי ענק ברחבי הארץ לטובת פרויקטים, בוחרים בממשלה דווקא להקשות על התהליך. כל תחילת פרויקט מלווה בריצה בין כמעט כל משרדי הממשלה.

בהשוואה לנתוני הלמ"ס במאי 2015 כיום מחירי הדיור עומדים על 20% יותר. גם המבצעים וההגרלות הרבות על דירות לא הועילו, גם אם זה הקל מעט את העול של רוכשי הדירות, עדיין לא מדובר בפעולה שהצליחה להשפיע על התחום כולו.

שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה וככל הנראה גם לא יעצור בגלל הצורך שלנו בקורת גג. למידע בנושא למה להשקיע ביוון

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 סיבות להזמין מגשי אירוח לארוע שלכם
סנדוויצ'ים מתאימים לאירועים רבים ולבני כל הגילאים, ולכן הם חלק חשוב בתפריט ומומלצים במיוחד. אפשר...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
גלאי עשן
גלאי עשן הוא מכשיר המזהה נוכחות של עשן ומפעיל אזעקה. העולם נמצא במצב מתמיד של שינוי. אנו רואים...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
הברכות של עדן – למוטיבציה ושמחות
באתר הברכות של עדן שנקרא smiled כל אחד יכול למצוא שפע של ברכות שתהיינה מצוינות לשמח אדם קרוב, לתת השראה...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020