איך שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה

מחירי הדיור כידוע בעשרות השנים האחרונות הולך ועולה. אנו רואים פרויקטים חדשים שהולכים ונבנים אחד אחרי השני נפתחים למכירה ותוך כמה חודשים המחירים מוכפלים ועולים עוד ועוד. זאת אחת הסיבות לכך ששוק הנדלן לא עוצר מעליה והמרוויחים הגדולים מכל זה הם הקבלנים, היזמים וכל אנשי תחום הנדלן.

אז איך זה עובד? איך זה באמת קורה? איך שוק הנדלן לא עוצר מעליה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

עליית מחירים

רק בשנת 2020 דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי בשנה החולםת עלו מחירי הדיור ב – 4%. בשנה זו נתוני רכישת הדירות עמדו על 107,000 ישראלי שרכשו דירות לעומת שנה קודמת בה רק 2,000 דירות פחות נמכרו. למרות הקורונה ויש שיאמרו בגלל הקורונה, אנשים רבים רכשו דירות והסגרים הרבים לא מנעו מאיתנו לצאת לקחת משכנתא ולחפש את דירת חלומותינו.

למרות שעולם הנדלן נחשב למסוכן ולא בטוח בכלל, עדיין העוסקים בתחום נהנים מרווחים גדולים. הסיבה שגורמת למחירי הדיור לעלות וכתוצאה מכך מביאה את שוק הנדלן לרווחים וכלכלה פורחת ומניבה מאוד היא העובדה שהממשלה בישראל בוחרת לתפקד בצורה די כושלת בכל מה שנוגע לבניית דירות. לקריאה אודות השקעה ביוון

פרויקטים חדשים

במקום להקדיש שטחי ענק ברחבי הארץ לטובת פרויקטים, בוחרים בממשלה דווקא להקשות על התהליך. כל תחילת פרויקט מלווה בריצה בין כמעט כל משרדי הממשלה.

בהשוואה לנתוני הלמ"ס במאי 2015 כיום מחירי הדיור עומדים על 20% יותר. גם המבצעים וההגרלות הרבות על דירות לא הועילו, גם אם זה הקל מעט את העול של רוכשי הדירות, עדיין לא מדובר בפעולה שהצליחה להשפיע על התחום כולו.

שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה וככל הנראה גם לא יעצור בגלל הצורך שלנו בקורת גג. למידע בנושא למה להשקיע ביוון

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »