אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא ממש מבינים מה מתרחש כאן, ומה בעצם אנחנו עושים כאן בעולם המוזר שלנו. בשלב כזה נזכרים באלוקים ושואלים שאלות. אז כדאי להבין את הדברים ולהסיק מסקנות נכונות ומתאימות.

מגפות ורצון ה'

לאורך כל שנות ההיסטוריה היו מקרים של מגפות מעת לעת. במבט לאחור יש שיאמרו שזה מתרחש אחת לכמאה שנה. אבל תמיד יש למגיפה סיבה שמימית. כלומר, המגיפה לא מגיעה סתם כך כתוצאה מגורם טבעי. אלא יש לבורא עולם מסר להעביר לעמו, והוא עושה זאת באמצעות המגיפה. לדוגמה, המגיפה שפרצה בימי ספירת העומר וכילתה את תלמידיו של רבי עקיבא נבעה מהסיבה שהם לא נהגו כבוד ראוי זה בזה. ואת זה חז"ל מספרים לנו. כלומר, המגיפה הייתה כעונש על מעשה בלתי ראוי לפי רום ערכם. אמנם הייתה זו מגיפה, אבל מי שלא הגיע לו עונש לא נספה.

לזכור מי מנהיג את העולם

גם מגיפת הקורונה הגיעה הנה עם סיבה. אנחנו לא יכולים לדעת אותה ולהבין מה עומד מאחוריה. אנחנו כן יכולים לנצל אותה להתחזקות באמונה. ולדעת כי יד ה' היא זו שעומדת מאחורי, ולא אף סיני חסר אחריות. וכי אין יהודי שניזוק ממגפת הקורונה לולא חפץ בכך בורא עולם. כאשר רואים את הקורונה במבט יהודי הבהלה יורדת וניתן להיות שלווים יותר. כי מי שצריך למות – מת. מי שנגזר עליו לחיות ימשיך לחיות גם אם הוא נחשף לחולה מאומת וגם אם הוא נמצא בקבוצת סיכון. אם כי יש לסייג את הדברים ולזכור כי מוטלת על כל אחד מאתנו חובה להגן על חייו ולשמור על בריאותו.
מוזמנים לבקר באתר 'אקשיבה' – שאלות ותהיות על החיים עבור המגזר החרדי:
https://www.akshiva.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת כלים לאירועים – מה לקחת בחשבון
השכרת כלים לאירועים – האפשרות היחידה   לפני כחודש עלה מחיר הכלים החד פעמיים ונקבע מס שנקרא...
קרא עוד »
דצמ 19, 2021
סטרפאון – מי עוד לא ניסה
אם אתם מתעניינים באביזרי סקס מיוחדים כמו גם כאלה אשר נועדו לעינוג הדדי - אז בוודאי שמעתם לא פעם על...
קרא עוד »
נוב 10, 2022
סריגה – תחביב המושלם לנשים
אם אי פעם רצית ללמוד איך לסרוג, אז את במקום הנכון. סריגה היא דרך מצוינת להעביר את הזמן, ליצור משהו...
קרא עוד »
אפר 16, 2023