אלוהים והקורונה

נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים מגלים בשעות משבר כי הם לא ממש מבינים מה מתרחש כאן, ומה בעצם אנחנו עושים כאן בעולם המוזר שלנו. בשלב כזה נזכרים באלוקים ושואלים שאלות. אז כדאי להבין את הדברים ולהסיק מסקנות נכונות ומתאימות.

מגפות ורצון ה'

לאורך כל שנות ההיסטוריה היו מקרים של מגפות מעת לעת. במבט לאחור יש שיאמרו שזה מתרחש אחת לכמאה שנה. אבל תמיד יש למגיפה סיבה שמימית. כלומר, המגיפה לא מגיעה סתם כך כתוצאה מגורם טבעי. אלא יש לבורא עולם מסר להעביר לעמו, והוא עושה זאת באמצעות המגיפה. לדוגמה, המגיפה שפרצה בימי ספירת העומר וכילתה את תלמידיו של רבי עקיבא נבעה מהסיבה שהם לא נהגו כבוד ראוי זה בזה. ואת זה חז"ל מספרים לנו. כלומר, המגיפה הייתה כעונש על מעשה בלתי ראוי לפי רום ערכם. אמנם הייתה זו מגיפה, אבל מי שלא הגיע לו עונש לא נספה.

לזכור מי מנהיג את העולם

גם מגיפת הקורונה הגיעה הנה עם סיבה. אנחנו לא יכולים לדעת אותה ולהבין מה עומד מאחוריה. אנחנו כן יכולים לנצל אותה להתחזקות באמונה. ולדעת כי יד ה' היא זו שעומדת מאחורי, ולא אף סיני חסר אחריות. וכי אין יהודי שניזוק ממגפת הקורונה לולא חפץ בכך בורא עולם. כאשר רואים את הקורונה במבט יהודי הבהלה יורדת וניתן להיות שלווים יותר. כי מי שצריך למות – מת. מי שנגזר עליו לחיות ימשיך לחיות גם אם הוא נחשף לחולה מאומת וגם אם הוא נמצא בקבוצת סיכון. אם כי יש לסייג את הדברים ולזכור כי מוטלת על כל אחד מאתנו חובה להגן על חייו ולשמור על בריאותו.
מוזמנים לבקר באתר 'אקשיבה' – שאלות ותהיות על החיים עבור המגזר החרדי:
https://www.akshiva.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגים של פולי קפה

מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל שנוכל לפתוח את היום, ובמהלכו נשתה מספר

קרא עוד »