האם יש דרך להימנע מדלקת אוזניים אצל ילדים?

אם יש לכם ילדים צעירים, אתם בטח יודעים כמה כאבי אוזניים נפוצים יכולים להיות וכמה כאב הם גורמים לילדים. כדאי מאוד ללמוד על אופן הטיפול בילדים אלה כדי להימנע כמה שאפשר מישנות כאבי האוזניים, וזאת על ידי טפול הומאופתי בדלקת אוזניים.

האם יש דרך להימנע מדלקת אוזניים אצל ילדים? |

מבוגרים ולא רק ילדים משיגים לעצמם דלקות אוזניים מסוימות, אך בדרך כלל, ילדים מקבלים אותם לעתים קרובות יותר, מכיוון שהם עדיין לא בנו את מערכת החיסון שלהם כדי להילחם בנגיפים ובקטריות נפוצים.

לא תמיד ניתן להפסיק את כל דלקות האוזניים. אבל כן תוכלו ללמוד מה גורם להם ואז לנקוט בצעדים להפחתת הסיכויים שאתה או ילדך תקבלו אותם.

איך דלקת אוזניים נוצרת? |

כאשר אתה מקבל זיהומים באוזן, זהו חלל מלא אוויר מאחורי עור התוף והוא מחזיק עצמות זעירות, רוטטות, המרימות גלי קול כך שתוכלו לשמוע.

קור, שפעת, או אפילו אלרגיות אחרות יכול להביא דלקת על האוזניים. הסיבה לכך היא שהם נוטים לגרום לגודש ונפיחות במעברים באף ובגרון. כאשר נוזל מצטבר ואינו מתנקז ביעילות, הוא יכול להגדיל את הסיכוי שלך לזיהום באוזן.

סיכונים בדלקת באוזן |

דלקות אוזניים נוטות להופיע יותר בסתיו ובחורף מכיוון שגם דלקות בדרכי הנשימה העליונות, כמו הצטננות ושפעת, נמצאות במגמת עלייה. ילדים מגיל שנתיים ומטה סובלים מדלקות אוזניים יותר בגלל הגודל והצורה הקטנה של צינורות האוסטאצ'יה שלהם.

טיפים כיצד להימנע מדלקת באוזן |

דברים אלה יכולים לעזור להפחית את מספר הזיהומים שילדך עלול לחלות: 

  • הנקה: תינוקות היונקים במשך 12 חודשים ומעלה, נוטים לסבול מזיהומים פחות. אם הנקה אינה אפשרות, אלא כשהתינוק שלך אוכל מבקבוק, האכילי את ילדך במצב ישיבה זקוף.
  • אוויר צח: אל תחשוף את תינוקך לעשן סיגריות. נסה להימנע גם מצורות אחרות של זיהום אוויר כשאתה יכול.

מה לעשות בזמן דלקת באוזן |

ברגע שזיהיתם דלקת באוזן, גשו כמה שיותר מהר לרופא המשפחה, כדי שזה יחליט עבורכם על המשך טיפול יעיל וטוב, וכדי שתבריאו כמה שיותר מהר.

> למידע ופרטים נוספים בנושא הומאופתיה לילדים לחצו כאן!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: